DSCN4874Czworo pracowników oświaty z gminy Krasnystaw zostanie uhonorowanych odznaczeniami resortowymi i nagrodami Lubelskiego Kuratora Oświaty. Wszyscy odbiorą je podczas uroczystości, która odbędzie się w środę 20 października w Chełmskiej Bibliotece Publicznej. Wśród odznaczonych będzie dwoje przedstawicieli Szkoły Podstawowej w Siennicy Nadolnej.

„Złotym medalem za długoletnią służbę” zostaną uhonorowane nauczycielka Aneta Woźniak i pracownik obsługi Małgorzata Kłak, a „Medal Komisji Edukacji Narodowej” odbierze nauczyciel Mirosław Berbeć. Ponadto „Nagrodę Lubelskiego Kuratora Oświaty” otrzyma dyrektor Szkoły Podstawowej w Małochwieju Dużym Andrzej Jasionowski.

To kolejne w ostatnich dniach wyróżnienia dla pracowników oświaty z gminy Krasnystaw, przyznane z okazji Dnia Nauczyciela. Podczas obchodów Gminnego Dnia Edukacji, które odbyły się w czwartek 14 października w Małochwieju Dużym siedem osób odebrało nagrody wójta.

Nauczycielka historii w Szkole Podstawowej w Siennicy Nadolnej Beata Wrońska została uhonorowana za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej oraz przygotowanie finalistki i laureatki przedmiotowego konkursu Lubelskiego Kuratora Oświaty. Za osiągnięcia w pracy pedagogicznej i bardzo dobre wyniki egzaminu ósmoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Małochwieju Dużym nagrody otrzymały – nauczycielka języka polskiego Teresa Berbeć, nauczycielka matematyki Hanna Czuba i nauczycielka języka angielskiego Renata Lewandowska oraz Małgorzata Lisowska, nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej w Jaślikowie.

Ponadto za pracę pedagogiczną i wzorową organizację pracy szkoły zostali nagrodzeni dyrektorzy szkół w Jaślikowie – Marta Fyk i w Małochwieju Dużym – Andrzej Jasionowski.

Swoje nagrody przyznali również dyrektorzy poszczególnych placówek. Z SP w Siennicy Nadolnej odebrali je: Mirosław Berbeć, Krzysztof Darmochwał, Beata Kostrzewska, Urszula Podgórna-Miszczak, Dariusz Sułek i Marzena Tymicka; z SP w Małochwieju Dużym: Teresa Berbeć, Hanna Czuba, Renata Lewandowska, Elżbieta Marczewska-Buk i Renata Wiśniewska; z SP w Jaślikowie: Małgorzata Sikorska-Wasyluk, Beata Gawron, Justyna Rękas, Halina Księżuk, Małgorzata Dega i Danuta Bojarska; z Zespołu nr 3 Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krasnymstawie: Alicja Barcikowska, Małgorzata Białek, Krystyna Gozdecka, Paweł Haładyj, Justyna Witko, Małgorzata Wit i Anna Wrona; z Gminnego Przedszkola w Siennicy Nadolnej – Aneta Woźniak i Marta Sobieszczuk oraz z SP w Krupem: Barbara Gołębiowska, Beata Chariasz, Dorota Bielesza, Renata Frańczuk, Grzegorz Morylowski i Dariusz Sułek.

Uroczystość z okazji Gminnego Dnia Edukacji Narodowej dopełnił okolicznościowy program artystyczny w wykonaniu młodzieży szkolnej.

Data opublikowania: 13:18, 19 października 2021

Kategorie: Wiadomości