Przedstawiciele 39 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z pięciu powiatów odebrali w piątek 24 listopada quady, dostosowane do ratowania ludzi i mienia w trudno dostępnych terenach.

Wśród obdarowanych, którzy spotkali się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie, byli druhowie z OSP Małochwiej Duży w gminie Krasnystaw.

Strażackie quady są przystosowane do przewozu dwóch osób i wyposażone w silnik o mocy minimum 40 koni mechanicznych oraz automatyczną skrzynię biegów i sygnalizację świetlno-dźwiękową. Razem z pojazdami OSP otrzymały przyczepki, które będą wykorzystywane do transportu quada i do przewozu ładunku.

– Ten bardzo cenny sprzęt mógł trafić tylko do jednostek, które działają w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. W naszej gminie, oprócz Małochwieja Dużego, taki status ma jednostka w Krupem, która w tym roku została doposażona w nowy, lekki samochód pożarniczy – mówi wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik. Wójt wspólnie z prezesem OSP Małochwiej Duży Leszkiem Waręckim i skarbnikiem Zbigniewem Kazimierczukiem oficjalnie odebrała pojazd.

Quady zostały kupione przez samorząd województwa za pieniądze z programu „Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021 – 2027”.

W uroczystym przekazaniu pojazdów wzięli udział m.in. Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Grzegorz Alinowski i prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie Anna Kruk.

Data opublikowania: 14:35, 27 listopada 2023

Kategorie: AktualnościWiadomości