Gmina Krasnystaw rozpoczyna realizację zadań, na które ma przyznane dotacje z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Samorząd właśnie ogłosił przetarg na przebudowę drogi w Siennicy Nadolnej, czyli jedną z trzech inwestycji, na które łącznie gmina pozyskała prawie 7 milionów złotych.- Będzie to kolejny odcinek drogi w Siennicy Nadolnej, który poprawimy korzystając ze środków “Polskiego Ładu”. Z jednej z wcześniejszych edycji dostaliśmy pieniądze na przebudowę fragmentu o długości ponad 1700 metrów, a teraz na kolejne 1600 metrów – zapowiada wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik.

Ogłoszony przetarg obejmuje frezowanie jezdni, wzmocnienie siatką i położenie dwóch warstw asfaltu. Wykonawca ma również wykonać zjazdy, utwardzone pobocza i oznakowanie.

Oferty można składać do 31 stycznia, a cała inwestycja w formule “zaprojektuj i wybuduj” ma być zrealizowana do 2 grudnia tego roku.
Jeśli najbardziej korzystna oferta nie przekroczy wartości kosztorysowej tego zadania, dotacja z “Polskiego Ładu” powinna wystarczyć na pokrycie 95 procent kosztów.

Z tej samej edycji rządowego programu Gmina Krasnystaw ma przyznane jeszcze środki na rozbudowę sieci wodociągowej oraz termomodernizację urzędu gminy i Szkoły Podstawowej w Małochwieju Dużym.

Data opublikowania: 12:11, 22 stycznia 2024

Kategorie: AktualnościWiadomości