Klub Senior+ w Siennicy Nadolnej rozpoczął działalność. Na pierwszym spotkaniu, które odbyło się we wtorek 6 lutego, starsi mieszkańcy gminy Krasnystaw zapoznali się z ofertą i ogólnymi zasadami działania nowej placówki.

Oprócz członków klubu w jego inauguracji wzięli udział wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik, kierownik miejscowego ośrodka pomocy społecznej Sławomir Bałabaj i Dorota Rybczyńska, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej, w którym seniorzy znaleźli swoje miejsce.

Zgodnie z założeniami klub ma 15 członków w wieku co najmniej 60 lat nieaktywnych zawodowo, ale jego pomysłodawcy zapewniają, że nowa placówka jest otwarta na wszystkich seniorów, którzy chcą spędzać czas razem z rówieśnikami, a także rozwijać swoje pasje i zdobywać nowe umiejętności.

Podczas wtorkowej inauguracji seniorzy ustalili, że w połowie lutego ich gościem będzie garncarz, a do końca tego miesiąca odbędzie się jeszcze spotkanie z przedstawicielem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych albo Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Klubowe zajęcia edukacyjne, profilaktyczne, ruchowe i rekreacyjne będą się odbywać w dni robocze od 10.00 do 14.00. W nowym klubie będą organizowane także imprezy kulturalne i okolicznościowe.

Klub powstał w Gminnym Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej, w ramach Programu Wieloletniego “Senior+” na lata 2021 – 2025 realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Z tego samego źródła można pozyskać dofinansowanie na funkcjonowanie placówki. Wniosek w tej sprawie został już złożony, a decyzji o podziale dotacji można się spodziewać pod koniec marca. Jeśli pieniądze zostaną przyznane, gmina otrzyma refundację połowy kosztów prowadzenia klubu.

Data opublikowania: 10:06, 8 lutego 2024

Tagi:

Kategorie: AktualnościWiadomości