Dach na sali gimnastycznej już nie przecieka, uczniowie mogą jeść posiłki, nie w klasach, a w jadalni, natomiast wejście do budynku jest bardziej bezpieczne. Takie są efekty prac remontowych, które na przełomie roku zostały wykonane w Szkole Podstawowej w Małochwieju Dużym.

    Podczas ferii w szkole powstała jadalnia z prawdziwego zdarzenia. Zagospodarowaliśmy na ten cel jedno z pomieszczeń socjalnych, które zostało odświeżone oraz wyposażone w stoliki i krzesła. To tutaj uczniowie mogą teraz jeść posiłki, a nie w swoich klasach, jak było przed remontem.

   W nowej jadalni można jednocześnie obsłużyć prawie 30 uczniów, ale na razie te możliwości są wykorzystywane mniej więcej w połowie, ponieważ stacjonarne zajęcia odbywają się tylko dla młodszych klas.. Korzystając z nieobecności uczniów, spowodowanej pandemią koronawirusa, szkoła wyremontowała także schody przy wejściu głównym do budynku. Dawniej były one wykonane z popularnego lastrika, które, szczególnie gdy było mokro, były śliskie i niebezpieczne.

  Teraz schody są wyłożone antypoślizgową kostką. Wszystkie prace kosztowały ponad 20 tysięcy złotych, które w całości pochodziły z budżetu gminy.

  Wcześniej, korzystając z funduszu sołeckiego, szkoła została wyposażona w jednolite krzesła i stoliki do trzech klas oraz 8 laptopów do pracowni komputerowej. Koszt tych zakupów to kolejne 20 tysięcy złotych.

 

Data opublikowania: 06:23, 25 stycznia 2021

Kategorie: Wiadomości