mm 06

Twórczyni ludowa z Siennicy Nadolnej Teresa Nowak była bohaterką pierwszego z cyklu spotkań, które odbyło się w Wiejskim Domu Kultury w Małochwieju Małym.

   Kolejne odbędzie się w przyszłym miesiącu, a wszystkie organizuje Stowarzyszenie Mieszkańców Małochwieja Małego “Rodzinne Gniazdo”. Teresa Nowak ma bardzo szerokie zainteresowania i umiejętności. Pisze wiersze, maluje na szkle, a także zajmuje się haftem, szydełkowaniem i plastyką obrzędową. Wykonuje m.in. bombki i ozdoby choinkowe oraz pisanki, które powstają różnymi, niekoniecznie tradycyjnymi, technikami.

   Członkini Stowarzyszenia Klubu Twórców Ludowych w Krasnymstawie swoim doświadczeniem i wiedzą chętnie dzieli się nie tylko z dorosłymi, ale również z dziećmi i młodzieżą, odwiedzając miejscowe szkoły i przedszkola. Poza tym w Gminnym Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej prowadzi zajęcia rękodzielnicze, plastyczne i kulinarne.

  Inicjatorzy cyklu mają nadzieję, że takie spotkania będą inspiracją i okazją do integracji nie tylko żeńskiej części lokalnej społeczności. Na kolejne zapraszają w marcu.

 

 

Data opublikowania: 07:15, 22 lutego 2022

Kategorie: Wiadomości