Dwa zespoły z gminy Krasnystaw zostały docenione przez jury 22. Krasnostawskiego Przeglądu Zespołów Kolędujących.

    Wśród laureatów imprezy, która odbyła się w ubiegłym tygodniu w Krasnymstawie, były – Żeńska Grupa Teatralna z Bzitego i Zespół Śpiewaczy Melodia, działające przy Gminnym Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej. Żeńska Grupa Teatralna z Bzitego zdobyła nagrodę w kategorii „widowiska związane z tematyką bożonarodzeniową” za inscenizację Herodów zatytułowaną „Idzie z nami Boże dziecię”. Z kolei zespół „Melodia” reprezentujący Klub Seniora w Siennicy Nadolnej, został jednym z trzech laureatów w kategorii dorosłych artystów, wykonujących kolędy i pastorałki, za „Pastorałkę od serca do ucha” i „Kolędę niechcianą”.

   Podczas tegorocznego przeglądu gminę Krasnystaw reprezentował również Zespół „Sami Swoi” z Kolonii Zastawia i Łanów z kolędą „Jakieś światło nad Betlejem” i pastorałką „Narodził się w stajni”.

   W tegorocznej imprezie wystąpiło łącznie 13 zespołów z miasta i gminy Krasnystaw oraz ze Skrobowa w powiecie lubartowskim, Lubartowa i Fajsławic.

   Pamiątkowe dyplomy, upominki i nagrody finansowe laureatom wręczyli zastępca burmistrza Krasnegostawu Krzysztof Sugalski, sekretarz miasta Renata Stangryciuk i Damian Kozyrski, dyrektor Krasnostawskiego Domu Kultury, gdzie odbywały się przesłuchania.

Data opublikowania: 14:05, 6 lutego 2023

Kategorie: Wiadomości