Gmina Krasnystaw ma swoich przedstawicieli wśród laureatów konkursów przedmiotowych, organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.

    Podczas uroczystego podsumowania, które odbyło się w poniedziałek 12 czerwca w Lublinie, nagrody i dyplomy odebrało troje uczniów z powiatu krasnostawskiego, w tym dwoje z gminy Krasnystaw – Eliza Szambelan i Arkadiusz Martirosjan. Eliza Szambelan ze Szkoły Podstawowej w Siennicy Nadolnej została laureatką konkursu chemicznego, natomiast Arkadiusz Martirosjan ze Szkoły Podstawowej w Małochwieju Dużym odebrał nagrodę za tytuł laureata w konkursie z fizyki.

    Oprócz chemii Eliza Szambelan została finalistką konkursu z języka angielskiego i startowała w konkursie matematycznym. W ten sposób podtrzymała dobrą passę naszej szkoły, która co roku ma swojego przedstawiciela wśród laureatów konkursów wojewódzkich. Sukces jest tym większy, że większość laureatów uczy się w szkołach w dużych miastach – ocenia dyrektor SP w Siennicy Nadolnej Małgorzata Policha.

    Z dobrego wyniku Elizy Szambelan cieszy się również nauczyciel chemii Zbigniew Rzemieniuk, który razem z dyrektor Polichą towarzyszył laureatce na poniedziałkowej uroczystości w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

    Z kolei dyrektor SP w Małochwieju Dużym Andrzej Jasionowski podkreśla, że Arkadiusz Martirosjan wziął udział w konkursie z fizyki po raz pierwszy i od razu zdobył tytuł laureata. – To pierwszy taki tytuł dla naszego ucznia po trzyletniej przerwie, ale wierzymy, że kolejnej przerwy nie będzie. Arkadiusz Martirosjan w tym roku opuszcza mury naszej szkoły, ale z fizyką łączy swoją przyszłość. Od września chce się uczyć w szkole o profilu elektrycznym w Lublinie – dodaje dyrektor Jasionowski.

    Ostatni sukces szkoły w Małochwieju Dużym również dotyczył konkursu z fizyki, a opiekunem obydwu laureatów była Hanna Czuba, która towarzyszyła swojemu podopiecznemu na uroczystości w Lublinie razem z jego tatą i dyrektorem Jasionowskim.

Data opublikowania: 06:41, 14 czerwca 2023

Kategorie: Wiadomości