fotoSpołeczność Gminy Krasnystaw zaangażowała się w różnorodny sposób w pomoc dla uchodźców z Ukrainy i mieszkańcom partnerskich samorządów ze Smidyna i Włodzimierza Wołyńskiego. Po pierwsze we wszystkich miejscowościach Gminy przeprowadzono zbiórki leków i środków opatrunkowych, żywności, kosmetyków i chemii oraz innych niezbędnych rzeczy.

Dużym zaangażowaniem wykazali się również członkowie Stowarzyszenia Wspólnie dla Gminy Krasnystaw, którzy oprócz włączenie się w zbiórkę produktów pierwszej potrzeby udostępnili konto, na które można przelewać pieniądze na pomoc dla mieszkańców z Ukrainy. W zbiórkę darów zaangażowały się również szkoły z terenu gminy oraz Stowarzyszenie Mieszkańców Małochwieja Małego „Rodzinne Gniazdo”.Do akcji pomocy dołączyli się także pracownicy Urzędu Gminy Krasnystaw i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy za zebrane pieniądze kupili leki i środki opatrunkowe. Centrum logistyczne pomocy utworzono w Gminnym Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej, którego pracownicy zbierali dary z całej Gminy, grupowali je, a następnie przygotowywali z nich paczki z pomocą. Nieocenionym wsparciem byli również strażacy -ochotnicy z jednostek OSP, którzy dostarczali zebrane rzeczy do Centrum.Część z zebranych w ten sposób rzeczy została 5 marca br. przekazana dla mieszkańców Smidyna i Włodzimierza Wołyńskiego. Nasi partnerzy z Ukrainy otrzymali m.in. leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, środki odkażające, środki opatrunkowe, pieluchy, koce, śpiwory, powerbanki, latarki solarne, konserwy, słodycze, pieczywo chrupkie. 

foto

Przekazanie pomocy partnerom Gminy Krasnystaw z Ukrainy. Na zdjęciu od lewej Оксана Пиųйк, Edyta Gajowiak – Powroźnik, Валентина Романюк i Leszek Warecki

Na terenie Gminy Krasnystaw przygotowanych zostało około stu miejsc dla ukraińskich uchodźców zarówno w gospodarstwach agroturystycznych jak i podmiotach świadczących usługi hotelarskie. Dodatkowo w zasobach gminy utworzono około 30 miejsc dla uchodźców, z których na dzień dzisiejszy 23 jest już zajętych. Pomocy w tym zakresie udzieliło Gminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Zakręciu.Reprezentujące naszych partnerów z Ukrainy Panie Оксана Пиųйк i Валентина Романюк prosiły o przekazanie wszystkim mieszkańcom Gminy Krasnystaw serdecznych podziękowań za wsparcie i pomoc udzielaną w tych trudnych dniach społeczności Smidynia i Włodzimierza Wołyńskiego.

 

 

 

Data opublikowania: 14:49, 8 marca 2022

Kategorie: Wiadomości