Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Siennicy Nadolnej w gminie Krasnystaw będzie reprezentować powiat krasnostawski w wojewódzkim finale Turnieju o “Puchar Tymbarku” w kategorii U-10.

     Podopieczni Mirosława Berbecia wywalczyli awans podczas zawodów powiatowych, których szkoła z Siennicy Nadolnej była gospodarzem. W stawce najlepszych drużyn z powiatu krasnostawskiego gospodarze wyprzedzili rywali z Siennicy Różanej, Izbicy i Fajsławic.

    Awans do kolejnej fazy ogólnopolskich rozgrywek wywalczyli: Jakub Chmielewski, Tomasz Cukrowski, Karol Ćwirta, Aleksander Kasprzak, Szymon Pankiewicz, Mieszko Siczek, Krystian Szymaniak i Szymon Szuryga.

    W tych samych zawodach rywalizowały również zespoły kategorii U-12 i U-8. W pierwszej III – “Polana Team” Siennica Nadolna stanęła na trzecim stopniu podium. Pierwsze miejsce zajął “Tatran” Kraśniczyn, a druga była SP Siennica Różana. Poza podium uplasowały się SP 5 Krasnystaw, “Hetman” Żółkiewka, SP Fajsławice i SP Izbica.

    W zespole gospodarzy, prowadzonym przez Dariusza Dubaja, zagrali: Gabriel Baran, Mikołaj Bochniak, Kamil Ciechan, Tymoteusz Hus, Dominik Jędrzejewski, Filip Kwiatoń, Jakub Pędziński, Karol Pędziński, Konrad Tomaszewski i Patryk Rut.

    W kategorii U-8 najlepsza okazała się reprezentacja SP Izbica, druga była SP Siennica Różana, a trzecie miejsce zajęła ekipa z SP Fajsławice.

   Finał wojewódzki tegorocznych rozgrywek odbędzie się 18 i 19 maja w Międzyrzecu Podlaskim. W kategorii U-10 z powiatu krasnostawskiego, oprócz chłopców z Siennicy Nadolnej, wystąpią dziewczynki, które wcześniej wywalczyły prawo startu w kolejnej fazie turnieju.

Data opublikowania: 06:41, 27 kwietnia 2023

Kategorie: Wiadomości