Czy w grze Minecraft można kupić alkohol? Jak rozpoznać osobę, która pali papierosy? Czy wiesz, że nadmierne korzystanie ze smartfona czy komputera może być bardzo szkodliwe?

    Na te i wiele podobnych pytań odpowiadali uczestnicy obchodów Dnia Dziecka w Siennicy Nadolnej, które od kilku lat mają profilaktyczny charakter. Dziecięce święto rozpoczęło się na placu przy miejscowym centrum kultury, ale ze względu na deszcz część atrakcji organizatorzy przenieśli do budynku. Zmiana planów nie wpłynęła na frekwencję. Szacuje się, że z propozycji plenerowych oraz tych, zorganizowanych w siedzibie Gminnego Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej, skorzystało ponad 100 dzieci.

   Na nudę nikt nie narzekał. Oprócz stoiska, na którym profilaktyczne quizy prowadzili przedstawiciele Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, dzieci chętnie korzystały z innych atrakcji i rozkoszowały się przekąskami, serwowanymi przez organizatorów i sponsorów. Najbardziej oblegane były m.in. stoiska z malowaniem twarzy, watą cukrową od Krajowej Spółki Cukrowej i dmuchańce. Nie brakowało równie chętnych na przejażdżki na byku i dojenie krowy, a także dzieci zainteresowanych grami i animacjami, które przygotowali przedstawiciele GCK .

   Tegoroczne obchody pod hasłem “Koleżanko i kolego alkohol to nic dobrego”, zorganizowali Wójt Gminy Krasnystaw Wojciech Kowalczyk, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminne Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej.

Data opublikowania: 11:54, 6 czerwca 2024

Kategorie: AktualnościWiadomości