zlobekGmina Krasnystaw otwiera w poniedziałek 11 maja część placówek przedszkolnych. Przygotowane do wznowienia działalności są wszystkie, ale w większości przypadków opiekunowie nie są zainteresowani skorzystaniem z tej propozycji.- Mamy deklaracje rodziców dziewięciorga dzieci z przedszkola w Zespole nr 3 w Krasnymstawie oraz czwórki z punktu przedszkolnego i sześciorga maluchów ze żłobka przy Szkole Podstawowej w Jaślikowie. To właśnie te placówki wznawiają działalność w najbliższy poniedziałek – zapowiada wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik.

By móc przyjąć dzieci, wszystkie pomieszczenia, w których będą przebywać, zostały zdezynfekowane. Nie dotyczy to placów zabaw, które pozostają zamknięte. Wymienione placówki spełniają również inne wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego. Zgodnie z tymi zaleceniami m.in. na podłogach nie ma dywanów, a wszystkie pluszaki oraz inne zabawki czy pomoce dydaktyczne, których nie można skutecznie zdezynfekować, zostały usunięte.

Rodzice, którzy zastanawiają się nad podjęciem decyzji o ponownym posłaniu dzieci do przedszkoli, powinni się w tej sprawie kontaktować z dyrekcją danej placówki.

Data opublikowania: 06:13, 11 maja 2020

Kategorie: Wiadomości