Bieg kelnera oraz biegi rydwanów, kangurów i… żółwi. To tylko wybrane konkurencje zawodów z udziałem dzieci z czterech placówek oświatowych w gminie Krasnystaw, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Małochwieju Dużym.

Turniej pod hasłem „Przedszkolaki na start” był ostatnią z cyklu imprez, które Uczniowski Klub Sportowy „Victoria”, zorganizował w ramach obchodów swojego 20-lecia dzięki środkom z Programu „Mikro Granty” Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Do rywalizacji przystąpiło łącznie ponad 70 przedszkolaków ze szkół podstawowych w Krupem, Jaślikowie i Małochwieju Dużym oraz Zespołu nr 3 w Krasnymstawie. Poza wcześniej wymienionymi, dzieci rywalizowały w uwielbianej przez siebie konkurencji, którą był konkurs zbierania cukierków, a po bloku sportowo-rekreacyjnym wszyscy bawili się przy muzyce.

Szkoły biorące udział w zawodach odebrały puchary, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i słodkie upominki, które wręczali m.in. sekretarz gminy Krasnystaw Krzysztof Gałan i dyrektor SP w Małochwieju Dużym Andrzej Jasionowski.

Zawody zorganizowały i przeprowadziły – wychowawczyni oddziału przedszkolnego Jolanta Sadowska, opiekunka Szkolnego koła PCK Jolanta Kawęcka i nauczycielka wychowania fizycznego Elżbieta Marczewska-Buk, wspierane przez wolontariuszy Szkolnego koła PCK z klasy IV.

Turniej dla przedszkolaków był szóstym i ostatnim wydarzeniem sportowym, zrealizowanym przez nas UKS „Victoria” w ramach dwóch edycji Programu „Mikro Granty” dzięki środkom z Fundacji „Orły Sportu”. Wcześniej klub zorganizował Gminny Integracyjny Mityng Lekkoatletyczny, „Event piłkarski”, Gminne Zawody Sportowo-Rekreacyjne dla klas I – III, Gminny Turniej Piłki Nożnej dziewcząt i Gminny Turniej Dzieci.

Data opublikowania: 08:44, 4 grudnia 2023

Kategorie: AktualnościWiadomości