Gmina Krasnystaw podpisała umowę z firmą, która przebuduje drogę w Małochwieju Dużym. Inwestycja będzie kosztować zdecydowanie mniej niż pierwotnie zakładano, a większość pieniędzy będzie pochodzić z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Na realizację tego zadania zaplanowaliśmy 1 milion 650 tysięcy złotych, a oferty, które otrzymaliśmy w przetargu wahały się od około 1 miliona 175 tysięcy złotych do ponad 1 miliona 845 tysięcy. Wybraliśmy tę pierwszą, dzięki czemu zaoszczędzimy prawie pół miliona złotych, które będziemy mogli przeznaczyć na inne ważne cele – cieszy się wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik.

Ostatecznie inwestycję w formule „zaprojektuj i wybuduj” zrealizuje przedsiębiorstwo z Zamościa, które ma na to czas do końca wakacji.

Prace będą prowadzone na odcinku o długości ponad 1 kilometra od trasy wojewódzkiej 846, gdzie droga jest bardzo zniszczona. Drogowcy mają wzmocnić podbudowę, położyć nową jezdnię z asfaltu, a także wykonać utwardzone pobocza, indywidualne zjazdy i włączenia do dróg gminnych.

Dotacja z PROW zostanie wykorzystana na pokrycie ponad 60 procent kosztów kwalifikowalnych. Resztę pieniędzy wyłoży gmina.

Data opublikowania: 12:36, 23 lutego 2024

Kategorie: Aktualności