pp m14. edycja Konkursu Ekologicznego „Jestem przyjacielem przyrody” z udziałem dzieci i młodzieży z gminy Krasnystaw oficjalnie zakończona. Jej podsumowanie odbyło się we wtorek 26 kwietnia w obiekcie rekreacyjnym przy leśniczówce Niemienice. Na uroczystość przyjechali przedstawiciele wszystkich placówek, którzy odpowiedzieli na zaproszenie organizatorów konkursu ze Szkoły Podstawowej w Małochwieju Dużym.

    W tegorocznej edycji jury oceniło 60 prac, przyznając w każdej z czterech kategorii wiekowych, nie po trzy, jak to bywało w poprzednich edycjach, a po cztery nagrody. Łącznie nagrodziło szesnaście osób i wyróżniło cztery, a kolejne cztery nagrody przyznał uczestnikom konkursu dyrektor szkoły w Małochwieju Dużym.     W najmłodszej grupie autorów w wieku przedszkolnym laureatami zostali: Marlena Kuchta z Gminnego Przedszkola w Siennicy Nadolnej, Joanna Szumiło i Oliwia Terlecka z Zespołu nr 3 Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krasnymstawie oraz Maria Ejsmont ze Szkoły Podstawowej w Jaślikowie. Na wyróżnienie zasłużyła reprezentantka gospodarzy z Małochwieja Dużego Maja Głogińska.     Spośród prac zgłoszonych przez pierwszoklasistów, jurorom najbardziej spodobały się propozycje, które zgłosili: Milena Babicz i Bartosz Jakubiec z Zespołu Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krupem, Maja Wojtiuk z SP w Jaślikowie i Klaudia Sawczuk z SP w Małochwieju Dużym. Jedyne wyróżnienie odebrała Lena Frańczuk z ZPiSP w Krupem.     Wśród uczniów drugich klas na liście laureatów znaleźli się: Kacper Piłat z Zespołu nr 3 PiSP w Krasnymstawie, Kamila Tokarska z SP w Siennicy Nadolnej, Karol Korzeniowski z SP w Jaślikowie i Oliwier Szarek z SP w Małochwieju Dużym. Wyróżnienie trafiło do Aleksandry Dziedzic z Zespołu nr 3 PiSP w Krasnymstawie.     W kategorii plastyków z klas trzecich jurorzy przyznali nagrody dla Julii Litwin z ZPiSP w Krupem, Agaty Szewczyk z SP w Siennicy Nadolnej, Eleny Brzozowskiej z SP w Jaślikowie i Zuzanny Grudzińskiej z SP w Małochwieju Dużym. Jedyne wyróżnienie przypadło Mai Szuran z SP w Siennicy Nadolnej.     Uznanie dyrektora SP w Małochwieju Dużym zdobyli: Oliwia Haratym z Gminnego Przedszkola w Siennicy Nadolnej, Andrij Romaniuk z SP w Małochwieju Dużym, Szymon Szuryga z ZPiSP w Krupem i Mikołaj Patyra z SP w Siennicy Nadolnej.

    Podczas wtorkowego spotkania artystyczną rywalizację podsumował dyrektor SP w Małochwieju Dużym Andrzej Jasionowski i wraz z patronem honorowym konkursu, wójt gminy Krasnystaw Edytą Gajowiak-Powroźnik wręczył nagrody i wyróżnienia za najlepsze prace.     Na zakończenie „przyjaciele przyrody” wzięli udział we wspólnym ognisku.

(fot. SP w Małochwieju Dużym)

Data opublikowania: 07:54, 27 kwietnia 2022

Kategorie: Wiadomości