Dzieci z czterech placówek w gminie Krasnystaw przysłali swoje propozycje na tegoroczny konkurs “Jestem przyjacielem przyrody”, organizowany przez Szkołę Podstawową w Małochwieju Dużym.

    W poniedziałek 26 kwietnia jury oceniło łącznie 30 prac, przyznając nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach wiekowych. Ze względu na pandemię koronawirusa formuła, organizowanego po raz trzynasty konkursu, została nieco zmieniona. W ubiegłym roku prace mogli zgłaszać tylko plastycy ze szkoły w Małochwieju Dużym, ale teraz organizatorzy wrócili do formuły gminnej.

   Prac nie trzeba było dostarczać osobiście. Autorzy mieli je tylko zeskanować albo zrobić zdjęcie i wysłać mailem. Otrzymaliśmy bardzo różnorodne propozycje, w tym dużo tak zwanych naklejanek, które sprawiały wrażenie prac przestrzennych. Najczęściej autorzy odnosili się do tematów, związanych ze śmieciami, w tym z prawidłową segregacją, ale były również odniesienia do wpływu człowieka na jakość powietrza – podsumowują organizatorzy.

   Spośród najmłodszych autorów z klas 0 na nagrody zasłużyli Bartosz Jakubiec i Milena Babicz ze szkoły w Krupem oraz Maja Wójcik z Małochwieja Dużego. Jedyne wyróżnienie otrzyma kolejny uczeń tej szkoły Rafał Marucha. W kategorii pierwszoklasistów nagrody odbiorą Dominik Jędrzejewski z Krupego oraz Mateusz Kuczyński i Oliwier Szarek z Małochwieja Dużego.

  Wyróżnienie trafi do ich szkolnej koleżanki Wiktorii Sobczak. Podobnie podział nagród i wyróżnień wygląda w grupie autorów z klas II.

  Nagrody przypadły Julii Litwin z Krupego oraz Amelii Dzidzie i Mai Marusze z Małochwieja Dużego, a wyróżnienie otrzyma reprezentująca tę sama placówkę Nikola Konaszuk.

   Wśród najstarszych autorów z klas III jurorom najbardziej spodobały się propozycje, które zgłosili Julia Chymos i Gabriel Kozar z Krupego oraz Marcelina Rzepka z Małochwieja Dużego. Kolejny uczeń tej szkoły, Michał Mołdoch, odbierze wyróżnienie.

  Swoje nagrody przyznał również dyrektor SP w Małochwieju Dużym Andrzej Jasionowski. Otrzymają je: Maja Bojarska z oddziału przedszkolnego Zespołu nr 3 w Krasnymstawie, pierwszoklasista Szymon Szuryga ze szkoły w Krupem i uczeń klasy III SP w Jaślikowie Kacper Pachuta.

  W związku z obecną sytuacją epidemiczną wspólnego podsumowania konkursu, któremu patronuje wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik, nie będzie, a nagrody, wyróżnienia i dyplomy zostaną przekazane do poszczególnych szkół.

Data opublikowania: 08:39, 27 kwietnia 2021

Kategorie: Wiadomości