rfi s

Gmina Krasnystaw otrzyma z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych pieniądze na budowę drogi do terenów inwestycyjnych w Siennicy Nadolnej. Miejscowy samorząd starał się o pełne dofinansowanie kosztów inwestycji, sięgających 3 milionów złotych i taka kwota została przyznana.

Pieniądze te chcemy przeznaczyć na budowę prawie 1 kilometra drogi o szerokości 6 metrów z kanałem technologicznym na potrzeby m.in. linii światłowodowej, chodnikiem, odwodnieniem, przepustami i zjazdami.

   Nowa trasa będzie również oświetlona, a oprócz tego wybudujemy prawie 300 metrów sieci wodociągowej – wylicza wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik.

   Teraz, po ogłoszeniu listy projektów, które otrzymają dofinansowanie z RFIL, kolejnym krokiem będzie podpisanie umowy, potwierdzającej przyznanie środków i ogłoszenie przetargu na wykonanie robót.

   Samorząd czeka jeszcze na decyzje w sprawie podziału dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych, z którego stara się o dofinansowanie na przebudowę dróg osiedlowych także w Siennicy Nadolnej.

  Kosztorysowa wartość tej inwestycji to prawie 1 milion 700 tysięcy złotych.

Data opublikowania: 07:34, 2 kwietnia 2021

Kategorie: Wiadomości