LLM FIO 4Stowarzyszenie Mieszkańców Małochwieja Małego “Rodzinne gniazdo” w gminie Krasnystaw pozyskało pieniądze na aktywizację lokalnej społeczności i promocję postaw proekologicznych. Środki będą pochodzić z Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich “Lubelskie lokalnie Mikrodotacje FIO 4”, a realizacja projektu rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu.

   Zaplanowaliśmy kilka działań, które będą skierowane do osób w różnym wieku. Chcemy w ten sposób zaangażować mieszkańców w życie publiczne, a także zainteresować ich problemami środowiska naturalnego i pokazać sposoby ich rozwiązywania – zapowiada prezes stowarzyszenia Maria Kowalczyk.

  Autorzy projektu pod nazwą “Nasze podchody do ochrony przyrody – ekologiczna edukacja mieszkańców Małochwieja Małego” zamierzają m.in. opracować ulotkę na temat segregacji odpadów.  Kolejny pomysł to konkursy – na najładniejsza posesję i fotograficzny na ciekawy obiekt przyrodniczy pod hasłem “Wszystkich nas zachwyca piękna okolica” oraz rodzinne potyczki ekologiczne “Mamo, Tato co Ty na to?”.

   W ramach projektu jest planowane również zagospodarowanie placu przy Wiejskim Domu Kultury w Małochwieju Małym. W jego otoczeniu pojawią się nowe krzewy, ławki, stojak na rowery, grill i żagiel przeciwsłoneczny, pod którym będą organizowane spotkania integracyjne i zabawy dla dzieci. Wszystkie inicjatywy będą realizowane od maja do końca lipca tego roku, a wartość projektu szacuje się na 4000 złotych.

   Stowarzyszenie czeka również na rozpatrzenie wniosku o przyznanie dofinansowania z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich przez Lokalną Grupę Działania Krasnystaw Plus. W tym przypadku chodzi o dotację na “Szkołę aktywności społecznej”.

   Obejmuje on. m.in.: kursy komputerowe, warsztaty rękodzielnicze, malarskie i taneczne, wykłady w Wiejskiej Szkole Zdrowia, wyjazd do Centrum Edukacji Zielarskiej w Boniewie.

  Całość ma zakończyć impreza integracyjna. Realizacja tych pomysłów może kosztować ponad 15,5 tysiąca złotych. Jeśli pieniądze z PROW zostaną przyznane projekt będzie realizowany w 2021 roku.

Data opublikowania: 07:01, 14 maja 2020

Kategorie: Wiadomości