Aż cztery drużyny będą reprezentować gminę Krasnystaw w powiatowym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Będą to dwa zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Krasnymstawie oraz ekipy z Krupego i Jaślikowa.

   Eliminacje gminne zarówno w młodszej, jak i starszej kategorii wiekowej, wygrały reprezentacje SP 3 Krasnystaw, która będzie gospodarzem zmagań powiatowych i miała automatycznie zapewniony awans. Dlatego zgodnie z regulaminem o miano najlepszych w powiecie krasnostawskim powalczą również zespoły, które zajęły drugie miejsca.

   O prawo występu w turnieju powiatowym podczas eliminacji gminnych, które odbyły się w Zespole Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krupem, walczyły drużyny ze wszystkich podstawówek w gminie Krasnystaw. Łącznie do rywalizacji przystąpiło 31 zawodników, którzy najpierw rozwiązywali test wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego, a potem musieli wykazać się sprytem, zwinnością i innymi umiejętnościami podczas jazdy rowerem po torze sprawnościowym.

   Za zwycięską ekipą SP 3 w Krasnymstawie w młodszej kategorii wiekowej uplasowała się reprezentacja SP w Krupem. Trzecie miejsce zajęła SP w Siennicy Nadolnej, a czwarta była SP w Małochwieju Dużym.

   Wśród uczniów starszych klas miejsca za SP 3 w Krasnymstawie zajęły kolejno ekipy: SP w Jaślikowie, SP w Małochwieju Dużym, SP w Siennicy Nadolnej i SP w Krupem.

   Najlepsze drużyny z SP 3 Krasnystaw do zawodów przygotowywały się pod kierunkiem Pawła Haładyja, ich rywali z SP Krupe prowadziła Celina Kowal, a opiekunami pozostałych zespołów byli – Mirosław Berbeć (SP Siennica Nadolna), SP Małochwiej Duży  Elżbieta Marczewska-Buk i Artur Grzesiak (SP Jaślików).

   Indywidualnie najlepszymi uczestnikami eliminacji gminnych okazali się uczniowie SP 3 Krasnystaw – Adrian Traczyński i Karol Dziedzic.

   Wiedzę i umiejętności wszystkich zawodników oceniali: dyrektor ZPiSP w Krupem Izabela Józefowska, starszy aspirant Tomasz Kowalik z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie, sekretarz Gminy Krasnystaw Krzysztof Gałan oraz nauczyciele – Paweł Haładyj z SP 3 Krasnystaw, Grzegorz Morylowski z ZPiSP w Krupem i Artur Grzesiak z SP w Jaślikowie.

  Zawody powiatowe tegorocznego OTBRD odbędą się w SP 3 Krasnystaw w piątek 29 kwietnia.

 

Data opublikowania: 10:54, 29 kwietnia 2022

Kategorie: Wiadomości