DSC 7713

Z wyróżnieniami wróciła Gmina Krasnystaw z dorocznego Festiwalu “Smaki jesieni” w Poperczynie.

 

   To cykliczna impreza kulinarno-artystyczna, która odbyła się w gminie Żółkiewka po rocznej przerwie spowodowanej pandemią. Spotkania w Poperczynie są m.in. okazją do zaprezentowania dorobku kulinarnego gmin należących do LGD i udziału w konkursie ciast i smakowitych napitków, przygotowanych z jesiennych warzyw i owoców.

   W tym roku Gminę Krasnystaw w konkursie reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich w Małochwieju Dużym, które za ciasto śliwkowe i nalewkę z czerwonej porzeczki otrzymało wyróżnienia.

   Ponadto na imprezie w Poperczynie KGW z Małochwieja Dużego przygotowało stoisko z lokalnymi przysmakami, na którym kusiło odwiedzających m.in.: babką ziemniaczaną, ciastem marchewkowym, pulpetami z ziemniaków, ciastem dyniowym i innymi smakołykami.

   W części artystycznej imprezy wystąpiła Kapela “Cukrowniacy”, a w składzie gminnej delegacji pod przewodnictwem wójt Edyty Gajowiak-Powroźnik była również dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej Dorota Rybczyńska.

   Organizatorami Festiwalu “Smaki jesieni” w Poperczynie byli LGD Krasnystaw Plus, Gmina Żółkiewka i Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Olchowieckiej.

Data opublikowania: 11:44, 14 października 2021

Kategorie: Wiadomości