20221007 150140

Z nagrodą i wyróżnieniem wróciło Koło Gospodyń Wiejskich w Niemienicach w gminie Krasnystaw z Festiwalu “Smaki jesieni – produkty z owoców jesieni”, który odbył się w Poperczynie.

 

   Festiwalowe jury oceniało kulinarne propozycje w dwóch kategoriach – “Smakowity napitek z wykorzystaniem owoców jesieni” i “Ciasto drożdżowe z wykorzystaniem owoców jesieni”.

   KGW Niemienice zdobyło pierwszą nagrodę za nalewkę z czerwonej porzeczki z miętą i wyróżnienie za sernik w cieście orzechowym.

   Podczas imprezy w Poperczynie laureatkom towarzyszyli sekretarz gminy Krasnystaw Krzysztof Gałan i dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej Dorota Rybczyńska

   Poza KGW Niemienice na podium konkursu napitków znalazły się KGW Ostrzyca z gminy Izbica i KGW Rożki Kolonia z gminy Rudnik, a nagrody za ciasta trafiły do KGW Bobrowe-Olesin z gminy Gorzków, KGW Górzanie z Krasnegostawu i KGW Brzeziny z gminy Kraśniczyn.

   Dziesiątą edycję imprezy zorganizowali Lokalna Grupa Działania Krasnystaw Plus, wójt gminy Żółkiewka i Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Olchowieckiej.

Data opublikowania: 06:15, 12 października 2022

Kategorie: Wiadomości