Atak zimy w miniony weekend nie był sprzymierzeńcem organizatorów dorocznych kiermaszy bożonarodzeniowych, ale ten w Gminnym Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej okazał się bardo udany.

     Wprawdzie kłopoty komunikacyjne miały wpływ na frekwencję, ale prawie wszyscy wystawcy dotarli ze swoimi produktami i z zainteresowania kupujących byli zadowoleni. W niedzielę 11 grudnia swoją ofertę prezentowało 14 twórców ludowych, rękodzielników i innych wystawców z gminy i z miasta Krasnystaw oraz innych miejscowości powiatu krasnostawskiego. – Gdyby nie pogoda frekwencja prawdopodobnie byłaby większa, ale opinie zarówno sprzedawców, jak i kupujących były pozytywne. Największym zainteresowaniem cieszyły się różnego rodzaju ozdoby choinkowe i stroiki, ale nie brakowało tez chętnych na przykład na szaliki czy rękawiczki oraz inne produkty

    Przedświąteczne zakupy trwały kilka godzin, a ich dopełnieniem był bożonarodzeniowy koncert lokalnych artystów. Wystąpili w nim członkowie Klubu Solisty, prowadzonego w GCK przez Zbigniewa Wolanina i zespół wokalny „Sami Swoi” z Kolonii Zastawia i Łan, dla którego był to debiut sceniczny.

   Debiutanci z zespołu „Sami Swoi”, którym towarzyszyli muzycy z Kapeli „Cukrowniacy”, zostali bardzo ciepło przyjęci przez publiczność, dlatego swój występ mogą uznać za udany. Z kolei Klub Solisty na niedzielnym koncercie reprezentowali: Łucja Zborowska, Nina Stasak, Adrianna Dyśko, Roksana Pastuszak, Emilia Dyśko, Anna Żebrowska i Piotr Jaworski.

Data opublikowania: 10:35, 14 grudnia 2022

Kategorie: Wiadomości