foto 0013Siennica Nadolna gościła w niedzielę 12 czerwca drużyny sportowo-pożarnicze z czterech gmin. Gospodarzy z gminy Krasnystaw reprezentowało 8 ekip, z których najlepsza okazała się OSP Małochwiej Duży. W rywalizacji wzięły udział reprezentacje OSP z miasta Krasnystaw oraz gmin Krasnystaw, Kraśniczyn i Siennica Różana. Strażacy ochotnicy z miasta i gminy Krasnystaw od lat rywalizowali na wspólnych zawodach sportowo-pożarniczych, a w tym roku po raz pierwszy dołączyli do nich druhowie z dwóch kolejnych gmin.

Rywalizacja odbywała się w dwóch konkurencjach – sztafecie i ćwiczeniach bojowych.

Najlepsza okazała się jednostka OSP Krakowskie Przedmieście z Krasnegostawu, drugie miejsce zajęła OSP Surhów w gminie Kraśniczyn, a trzecia była OSP Bończa, także z gminy Kraśniczyn. Tuż za podium uplasowała się OSP Małochwiej Duży, która w klasyfikacji gminnej wyprzedziła kolejno: Zażółkiew, Krupe, Siennicę Nadolną, Jaślików, Czarnoziem, Wincentów i Latyczów.

OSP Małochwiej Duży, która zdobyła tytuł najlepszej drużyny w gminie Krasnystaw, wystąpiła w składzie: Tomasz Dzida, Jarosław Stasiuk, Adrian Stasiuk, Sebastian Stasiuk, Gabriel Nowicki, Jacek Krzymowski, Marcin Jakubiec, Bartosz Niedrowski i Łukasz Pastuszak.

Sędzią głównym niedzielnych zawodów był starszy kapitan Tomasz Wesołowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie, a gratulacje druhom z gminy Krasnystaw składała m.in. wójt Edyta Gajowiak-Powroźnik.

Najlepsze drużyny z całego powiatu krasnostawskiego zmierzą się w turnieju, który odbędzie się 4 września w Krasnymstawie.

Niedzielnym zawodom w Siennicy Nadolnej towarzyszył Gminny Piknik Edukacyjno-Profilaktyczny dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Nie pijcie, nie palcie tylko w piłkę grajcie”. Wśród atrakcji były dmuchane zjeżdżalnie, pokazy sprzętu strażackiego i… kąpiel w pianie.

Data opublikowania: 07:41, 14 czerwca 2022

Kategorie: Wiadomości