Uczennice Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Jaślikowie w gminie Krasnystaw Martyna i Michalina Mazurkiewicz znalazły się w gronie 5 najlepszych stypendystów, spośród wszystkich uczniów szkół podstawowych, którzy otrzymali stypendia na rok szkolny 2022/2023 w ramach tegorocznej edycji programu „Lubelskie wspiera uzdolnionych”.

    Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w środę 11 stycznia w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

    Program „Lubelskie wspiera uzdolnionych” jest skierowany do uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, nowożytnych języków obcych, matematyki lub przedsiębiorczości, którzy w roku szkolnym 2022/2023 są uczniami klas siódmych lub ósmych szkół podstawowych albo liceów ogólnokształcących.

    Stypendia będą wypłacane co miesiąc do końca obecnego roku szkolnego, a mogą być wykorzystane na przykład na dodatkowe kursy i zajęcia, zakup sprzętu komputerowego, czy wyjazdy edukacyjne.

    W ramach programu „Lubelskie wspiera uzdolnionych” na rok szkolny 2022/2023 samorząd województwa przyznał prawie 580 stypendiów o łącznej wartości ponad 2 milionów złotych. Podczas środowej gali w LCK wręczał je członek Zarządu Województwa Lubelskiego Bartłomiej Bałaban, który przekazał również „Dyplom uznania” dla dyrekcji i nauczycieli szkoły w Jaślikowie.

 

11

 

Michalina Mazurkiewicz

 Martyna Mazurkiewicz

 

Data opublikowania: 07:26, 16 stycznia 2023

Kategorie: Wiadomości