„Świadomi praw i obowiązków wynikających z założenia rodziny…..” – te słowa 50 lat temu wygłosiło 11 par z gminy Krasnystaw. W czwartek 27 października jubilaci spotkali się na wspólnej uroczystości, która odbyła się w urzędzie gminy.

    Bohaterowie czwartkowego spotkania odebrali medale za długoletnie pożycie, przyznane przez prezydenta RP, a także listy gratulacyjne i kwiaty od wójt gminy Krasnystaw Edyty Gajowiak-Powroźnik i przewodniczącego rady gminy Krzysztofa Golca. Przedstawiciele władz samorządowych razem z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Renatą Gałan życzyli jubilatom dużo zdrowia i kolejnych przeżytych razem małżeńskich rocznic.

   W tym roku 50-lecie zawarcia związku małżeńskiego w gminie Krasnystaw świętują: Czesława i Karol Charańczukowie, Lucyna i Henryk Czerniejowie, Leokadia i Roman Czwórnogowie, Jan i Maria Drasowie, Wiesława i Andrzej Górscy, Franciszka i Wiesław Kocimscy, Danuta i Tadeusz Kostrzanowscy, Halina i Marian Liśkiewiczowie, Stanisława i Marek Mazurkowie, Krystyna i Edmund Plesowie oraz Anna i Mikołaj Zielińscy.

   Podczas uroczystości wybrzmiało tradycyjne „Sto lat” odśpiewane przy symbolicznej lampce szampana, a słodkim akcentem był okolicznościowy tort. Na zakończenie spotkania, dla upamiętnienia jubileuszu „złote pary” stanęły do pamiątkowego zdjęcia w… sali ślubów.

 

Data opublikowania: 07:53, 2 listopada 2022

Kategorie: Wiadomości