W czasie pandemii uczniowie Szkoły Podstawowej w Małochwieju Dużym pracują nie tylko na zdalnych lekcjach. Wykonują również prace plastyczne i prezentacje multimedialne, które zgłaszają do szkolnych konkursów.

  Dwa z nich właśnie zostały rozstrzygnięte, a dotyczyły ochrony przyrody i profilaktyki. Konkurs “Jestem przyjacielem przyrody” do tej pory miał zasięg gminny, ale tym razem, ze względu na sytuację epidemiczną, odbywał się on-line z udziałem tylko uczniów ze szkoły w Małochwieju Dużym, która zorganizowała rywalizację po raz dwunasty.

  Spośród najmłodszych uczestników w wieku przedszkolnym na nagrody zasłużyli – Magdalena Zwierz i Rafał Marucha. W grupie pierwszoklasistów laureatami zostali – Wiktoria Sobczak i Oliwier Szarek.

  Nagrody w kategorii uczniów II klasy odbiorą – Laura Huk, Nikola Konaszuk i Nikola Oficjał. Najciekawsze prace wśród trzecioklasistów przygotowały – Marcelina Rzepka i Natalia Berbeć, a jedyną laureatką w najstarszej grupie autorów z klasy IV została Natalia Barańska.

  Wymieniona dziesiątka odbierze nagrody po odwieszeniu zajęć szkolnych. Trofea ufundowała wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik, która była również patronem honorowym artystycznej rywalizacji.

  Drugi konkurs odbywał się pod hasłem “Nie boję się powiedzieć NIE!”. W tym przypadku propozycje – plakaty lub prezentacje multimedialne, zgłaszali uczniowie wszystkich klas SP w Małochwieju Dużym.

Zdecydowanie więcej było plakatów, za które jurorzy przyznali pięć nagród. Otrzymają je: Ada Berbeć i Mikołaj Marucha z klasy VII, Elżbieta Ciepałowicz z klasy IV, Roksana Barańska z klasy III i pierwszoklasista – Oliwier Szarek.

 W kategorii „Prezentacja multimedialna” laureatem konkursu zostały Ada Berbeć i Magdalena Żebrowska z klasy 7

  Za dwie najciekawsze prace ich autorzy otrzymają głośniki bezprzewodowe, a wszyscy laureaci odbiorą smartbandy, ufundowane przez wójta gminy Krasnystaw. Wręczenie tych nagród również jest planowane po wznowieniu stacjonarnych zajęć szkolnych.

Data opublikowania: 06:50, 22 grudnia 2020

Kategorie: Wiadomości