Szkoła Podstawowa nr 3 w Krasnymstawie, prowadzona przez Gminę Krasnystaw, kolejny rok z rzędu znalazła się na podium Ligi Mistrzów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

W organizowanych po raz piętnasty zawodach młodsza reprezentacja „trójki” zajęła trzecie miejsce, a indywidualnie dwoje uczniów uplasowało się na pierwszej i drugiej pozycji. Liga Mistrzów BRD to cykl czterech turniejów, organizowanych przez drużyny i dla drużyn, które mają na swoim koncie medale Mistrzostw Polski oraz udział w Europejskim Turnieju Edukacji Drogowej (ETEC). Dwa ostatnie z tegorocznego cyklu odbyły się w Kędzierzynie-Koźlu, a do rywalizacji przystąpiły zespoły z 9 województw, oprócz lubelskiego także z opolskiego, zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego, lubuskiego, podkarpackiego, mazowieckiego, pomorskiego i śląskiego.

Pierwszego dnia odbył się nocny turniej Ligi Mistrzów, w którym indywidualnie Kamil Ołówka z SP 3 w Krasnymstawie okazał się najlepszy, Kinga Świdnik była czwarta, a drużynowo „trójka” zajęła piąte miejsce w grupie młodszej dla klas IV – V i dziewiąte w kategorii uczniów klas VI – VIII. Dodatkowo Kamil Ołówka wygrał „przeszkodę dnia”, którą była „żmijka” oraz konkurencję „żółwia jazda”.

Drugiego dnia w ramach Ligi Mistrzów BRD młodzież rywalizowała w X Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Kędzierzyna-Koźla. Na ostateczny rezultat zawodów składały się wyniki z trzech konkurencji. Były to jazda po rowerowym torze przeszkód, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz rozwiązywanie testów ze znajomości przepisów ruchu drogowego. – Trzeba przyznać, że organizatorzy przygotowali bardzo trudny tor, a dodatkowym utrudnieniem był „kędzierzyński kwadrat”, w którym najechanie linii skutkowało ujemnymi punktami. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Rywalizacja do końca była bardzo zacięta, a o ostatecznej klasyfikacji decydowały pojedyncze punkty – relacjonuje opiekun obydwu krasnostawskich drużyn Paweł Haładyj. W grupie młodszej najlepsze wyniki osiągnęła „trójka”, a starsi koledzy uplasowali się na dziewiątej pozycji. Indywidualnie Kamil Ołówka kolejny raz został sklasyfikowany na pierwszym miejscu, a dodatkowo w ygrał „żółwią jazdę”. Ponadto Kinga Świdnik była piąta indywidualnie, a Bartosz Dziedzic w starszej grupie uplasował się tuż za podium, na czwartej pozycji, w przeszkodzie dnia, którą był „kędzierzyński kwadrat”.

Po czterech turniejach w klasyfikacji generalnej Szkoła Podstawowa nr 3 w Krasnymstawie zajęła trzecie miejsce drużynowo w kategorii młodszej, a dwoje uczniów – Kamil Ołówka i Kinga Świdnik zajęli odpowiednio – pierwsze i drugie miejsca indywidualnie. Starsza drużyna zakończyła rywalizację na ósmej pozycji, a Karol Dziedzic był dziesiąty w klasyfikacji indywidualnej.

Oprócz Kamila Ołówki i Kingi Świdnik w młodszej kategorii wiekowej „trójkę” reprezentowali Aleksandra Dziedzic i Wiktor Flis, a w składzie starszej reprezentacji z Bartoszem Dziedzicem znaleźli się Wiktoria Antoniak i Szymon Charkot.

Najlepszymi drużynami w młodszej kategorii okazały się reprezentacje z województw warmińsko-mazurskiego i podkarpackiego, a wśród starszych drużyn na podium znalazły się zespoły z województw pomorskiego, lubuskiego i podkarpackiego.

Dla wszystkich uczestników i członków ich ekip organizatorzy przygotowali pamiątkowe medale i statuetki, a dla dzieci dodatkowo nagrody rzeczowe.

Wyjazd na zawody Ligi Mistrzów dla reprezentacji „trójki” zorganizowała Gmina Krasnystaw.

Data opublikowania: 08:13, 24 stycznia 2024

Tagi: ,

Kategorie: AktualnościWiadomości