gmina krasnystawDzięki wsparciu z drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład” Gmina Krasnystaw zrealizuje trzy ważne zadania. Szacuje się, że wszystkie mogą kosztować około 10 milionów złotych, ale samorząd wyda na ten cel zaledwie 760 tysięcy.- Najwięcej, bo 5 miliony 330 tysięcy złotych mamy przyznane na modernizację oświetlenia ulicznego, Kolejne 3 miliony 230 tysięcy złotych to środki na budowę i przebudowę drogi w Siennicy Nadolnej. Trzeci wniosek dotyczy przebudowy drogi w Wincentowie, na którą otrzymamy 1 milion 140 tysięcy złotych – wylicza wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik.

Modernizacja oświetlenia, która jest planowana w całej gminie, będzie polegać na wymianie starych lamp na LED-owe. Szacujemy, że ta inwestycja powinna się zwrócić w ciągu około 3 – 4 lat, ale biorąc pod uwagę rosnące ceny energii elektrycznej okres ten może być krótszy.

Nowa droga w Siennicy Nadolnej będzie mieć prawie 3400 metrów długości. Na asfaltowej części trzeba tylko położyć nową nawierzchnię, a na pozostałym odcinku, gdzie jest tylko podbudowa, trzeba położyć nowy asfalt.

Prace na trasie w Wincentowie będą prowadzone na fragmencie o długości 1130 metrów, który również zostanie wyłożony nowym asfaltem.

Wójt Edyta Gajowiak-Powroźnik ma nadzieję, że przetargi na wymienione inwestycje zostaną ogłoszone do końca tego roku, a wszystkie trzy zadania będą zrealizowane w 2023. Przy okazji pani wójt dziękuje radnym, którzy w marcu zgodzili się na wstrzymanie funduszu sołeckiego na przyszły rok wierząc, że wszystkie projekty złożone do „Polskiego Ładu” zostaną zaakceptowane do dofinansowania, ale by je zrealizować będą potrzebne środki na wkład własny.

gmina krasnystaw

Data opublikowania: 05:27, 6 czerwca 2022

Kategorie: Wiadomości