Uczniowie z gminy Krasnystaw, którzy w zakończonym właśnie roku szkolnym mogli się pochwalić szczególnymi wynikami w nauce, odebrali nagrody wójta. Wręczenie wyróżnień odbyło się w dniu rozdania świadectw, czyli w piątek 21 czerwca. Na spotkanie do Urzędu Gminy Krasnystaw została zaproszona czwórka uczniów ze szkół podstawowych w Krupem, Jaślikowie i Małochwieju Dużym oraz drużyna z placówki w Krasnymstawie, która startowała w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Aleksandra Kazanowska z Zespołu Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krupem zajęła drugie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy “Cukrownicy – bohaterowie naszej niepodległości”.

Kamil Pachuta ze Szkoły Podstawowej w Jaślikowie jest finalistą Konkursu Lubelskiego Kuratora Oświaty z języka niemieckiego.

Z kolei Maja Kowalska i Laura Huk ze Szkoły Podstawowej w Małochwieju Dużym są finalistkami wojewódzkiego etapu Konkursu Lubelskiego Kuratora Oświaty z języka angielskiego “Clickomaniak”.

Ponadto reprezentacja Zespołu nr 3 Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krasnymstawie zajęła pierwsze miejsce w województwie lubelskim i piąte w kraju w Ogólnopolski Turnieju BRD. W składzie zespołu byli – Kamil Ołówka, Kinga Świdnik, Wiktor Flis i Aleksandra Dziedzic. Pierwsza trójka została również uhonorowana za osiągnięcia indywidualne. Kamil Ołówka ze zdobycie tytułu Mistrz Województwa Lubelskiego, Kinga Świdnik za drugie miejsce w województwie, a Wiktor Flis za trzecie.

Podczas piątkowego spotkania wyróżnionym uczniom towarzyszyli rodzice i nauczyciele, przygotowujący je do konkursów. Wójt gminy Krasnystaw Wojciech Kowalczyk uhonorował młodzież nagrodami rzeczowymi i dyplomami, rodzicom przekazał listy gratulacyjne, a nauczycielom wręczył podziękowania.

Wyróżniających się uczniów z Krupego przygotowywał do konkursów Dariusz Sułek, z Jaślikowa – Sylwia Nowosad, z Małochwieja Dużego – Renata Lewandowska, a z Krasnegostawu – Paweł Haładyj.

Data opublikowania: 14:55, 24 czerwca 2024

Kategorie: AktualnościWiadomości