Reprezentacja młodszych klas Szkoły Podstawowej nr 3 w Krasnymstawie wygrała Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

     Zdobycie tytułu Mistrzów Województwa Lubelskiego oznacza, że młodsi uczniowie “Trójki” wystąpią w turnieju ogólnopolskim, który pod koniec tego tygodnia odbędzie się na Pomorzu. Najlepsze drużyny z Lubelszczyzny walczyły o awans do krajowej elity w sobotę 27 maja na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lublinie. Zmagania z udziałem 40 zespołów z całego regionu trwały prawie osiem godzin, a odbywały się w czterech konkurencjach. Podobnie jak w turnieju powiatowym były to: test wiedzy, udzielanie pierwszej pomocy i rowerowy tor przeszkód oraz praktyczny sprawdzian wiedzy i umiejętności na miasteczku ruchu drogowego.

    W kategorii uczniów klas IV – V najlepiej z wszystkimi zadaniami poradziła sobie ekipa z krasnostawskiej “Trójki”, czyli Kamil Ołówka, Kinga Świdnik, Wiktoria Antoniak i Bartosz Dziedzic.

    Poza mistrzowskim tytułem drużyny, Kamil Ołówka zajął indywidualnie pierwsze miejsce, a Kinga Świdnik zdobyła tytuł wicemistrzyni województwa. – Mieliśmy dwoje liderów, którzy w kilku konkurencjach spisali się wręcz rewelacyjnie, ale na słowa uznania zasłużyła cała ekipa. Cieszą nie tylko duże umiejętności, ale również duch zespołu. Gdy na przykład jednemu z zawodnikowi któraś z konkurencji nie poszła najlepiej, natychmiast miał wsparcie pozostałych członków drużyny, którzy podkreślali, że razem mogą osiągnąć naprawdę wiele – podsumowuje dyrektor SP 3 w Krasnymstawie Krzysztof Kowalczyk, który towarzyszył szkolnej reprezentacji na zawodach w Lublinie.

    Jego zdaniem ogromna w tym zasługa opiekuna drużyny, którym jest Paweł Haładyj, oraz doświadczenie zdobyte przez tę samą ekipę w zakończonej wiosną 14. edycji Ligi Mistrzów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

    W finale wojewódzkim w Lublinie SP 3 Krasnystaw miała również swoją reprezentację w kategorii uczniów klas VI – VIII, która zajęła trzecie miejsce, a indywidualnie Karol Dziedzic zdobył tytuł wicemistrza województwa. Oprócz niego na podium drużynowym stanęły Oliwia Mazurek i Roksana Podgórska.

    Młodsza reprezentacja krasnostawskiej “Trójki” była w finale krajowym turnieju BRD już trzykrotnie, a kilka lat temu zajęła w nim najwyższe dotąd trzecie miejsce. Dyrektor Kowalczyk uważa, że nowi mistrzowie województwa mają szanse na powtórzenie tego sukcesu za kilka dni. – Trzeba mierzyć jak najwyżej, ale też pamiętać przy tym, że podobne cele będzie mieć prawie 20 innych zespołów, które zakwalifikowały się do finału krajowego – dodaje Krzysztof Kowalczyk.

      Ta runda zmagań odbędzie się między 1 a 3 czerwca w Owidzu w województwie pomorskim. Najlepsza drużyna z Polski będzie reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej w Mistrzostwach Europy BRD.

Data opublikowania: 07:55, 30 maja 2023

Kategorie: Wiadomości