Aleksandra Kazanowska z Zespołu Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krupem znalazła się w trójce finalistów ogólnopolskiego konkursu “Cukrownicy – bohaterowie naszej Niepodległości”.

Podczas finału, który odbył się w Izbie Pamięci Cukrownictwa w Ostrowcu Świętokrzyskim, ósmoklasistka z Krupego zajęła drugie miejsce. Droga do finału rozpoczęła się podczas eliminacji szkolnych, w których uczestnicy rozwiązywali test wiedzy z zakresu cukrownictwa.

W szkole w Krupem zmierzyło się z nim siedmioro uczniów. Najlepiej spisała się Aleksandra Kazanowska, która oprócz zwycięstwa w etapie szkolnym, została zakwalifikowana do krajowego finału. W nim kolejny test wiedzy rozwiązywała tylko najlepsza trójka uczniów z całego kraju, która odpowiadała również na pytania komisji.

Ostatecznie uczennica z Krupego zdobyła drugą nagrodę, a do pierwszej zabrakło jej zaledwie 2 punktów.

Podczas finałowych zmagań Aleksandrze Kazanowskiej kibicowali pozostali uczniowie z Krupego, którzy brali udział w eliminacjach szkolnych, wraz z opiekunem, nauczycielem przyrody i biologii Dariuszem Sułkiem.

Organizatorzy konkursu przygotowali dla swoich gości kilka atrakcji, w tym grę terenową z zadaniami z zakresu cukrownictwa oraz konkurs na wideo-relację z wizyty w Izbie Pamięci Cukrownictwa.
Jedną z najciekawszych propozycji przygotowali uczniowie SP w Krupem – Matylda Skubisz, Daria Mazur, Karol Czerniej i Aleksy Sowa, wspierani przez Magdalenę Frańczuk i Julię Wilgocką.

Poza nagrodami za foto-relację i dla laureatki konkursu Aleksandry Kazanowskiej, organizatorzy nagrodzili szkołę w Krupem, która otrzymała czek na 2000 złotych z przeznaczeniem na zakup materiałów edukacyjnych.

Data opublikowania: 09:17, 4 grudnia 2023

Kategorie: AktualnościWiadomości