IMG 9490Czworo uczniów z gminy Krasnystaw, którzy w zakończonym właśnie roku szkolnym mogą się pochwalić szczególnymi wynikami w nauce, oraz członkowie jednej z najlepszych w Polsce drużyny Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym otrzymali nagrody wójta. Wyróżnienia odebrali z rąk wójt Edyty Gajowiak-Powroźnik podczas spotkania w urzędzie gminy, a towarzyszyli im rodzice i nauczyciele.

Wśród nagrodzonych są Eliza Szambelan ze Szkoły Podstawowej w Siennicy Nadolnej, Arkadiusz Martirosjan ze Szkoły Podstawowej w Małochwieju Dużym, a także Martyna Mazurkiewicz i Michalina Mazurkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Jaślikowie oraz drużyna w składzie Kinga Świdnik, Wiktoria Antoniak, Bartosz Dziedzic i Kamil Ołówka z Zespołu nr 3 Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krasnymstawie.

Eliza Szambelan jest laureatką konkursu z chemii i finalistką konkursu języka angielskiego. Arkadiusz Martirosjan to laureat konkursu z fizyki, Martyna Mazurkiewicz jest finalistką konkursu z chemii, a Michalina Mazurkiewicz finalistką konkursu z języka angielskiego. Drużyna z krasnostawskiej „Trójki” zajęła trzecie miejsce w Finale Krajowym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym kategorii 10 – 12 lat, a Kamil Ołówka był pierwszy w klasyfikacji indywidualnej.

Podczas spotkania w urzędzie gminy uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe, rodzice odebrali listy gratulacyjne, a nauczyciele podziękowania.

Eliza Szambelan przygotowywała się do konkursów pod kierunkiem Zbigniewa Rzemieniuka i Wioletty Lis. Arkadiusz Martirosjan i Martyna Mazurkiewicz pracowali z Hanną Czubą, Michaliną Mazurkiewicz opiekowała się Małgorzata Dega, a drużynę z „Trójki” na turnieju BRD poprowadził Paweł Haładyj.

Data opublikowania: 09:44, 27 czerwca 2023

Kategorie: Wiadomości