Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krupem w gminie Krasnystaw już oficjalnie dostali nowy samochód do ratowania ludzi i mienia.

     Pojazd mają od kilku miesięcy, ale jego poświęcenie i formalne przekazanie odbyło się w niedzielę 30 kwietnia. To lekki samochód ratowniczo-gaśniczy marki „Iveco” o wartości ponad 418 tysięcy złotych. Pieniądze te pochodziły z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony  Środowiska i Gospodarki Wodnej, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz budżetu Gminy Krasnystaw.

    Po mszy świętej polowej przy remizie OSP KSRG Krupe nowy samochód poświęcił proboszcz miejscowej parafii ksiądz Piotr Hawryluk, natomiast naczelnik jednostki Piotr Panas i kierowca Janusz Kocimski odebrali oficjalnie akt nadania i kluczyki do nowego pojazdu. Wręczyli je prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie Agnieszka Kruk, zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie starszy brygadier Tomasz Podkański i wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik.

    Wśród gości byli posłowie Teresa Hałas, Anna Dąbrowska-Banaszek, Monika Pawłowska i Krzysztof Grabczuk, senator Józef Zając, doradca wiceprezesa Rady Ministrów Jacka Sasina Ryszard Madziar, Zdzisław Szwed członek Zarządu Województwa Lubelskiego, dyrektor Biura Wojewody Lubelskiego Lecha Sprawki Paweł Paszko, starosta krasnostawski Andrzej Leńczuk oraz przedstawiciele służb mundurowych powiatu krasnostawskiego.

   OSP Krupe jest najstarszą jednostką w gminie Krasnystaw, założoną w 1890 roku, i jedną z dwóch w gminie, które działają w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Drugą jest OSP w Małochwieju Dużym.

Data opublikowania: 12:45, 4 maja 2023

Kategorie: Wiadomości