Atmosfera Wielkanocy w zimowej scenerii. W niedzielę 3 kwietnia, kiedy śnieg zasypał Lubelszczyznę, Gminne Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej w gminie Krasnystaw zorganizowało kiermasz świąteczny, który cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wystawców, jak i kupujących.

       Zaproszenie organizatorów przyjęło 11 twórców ludowych i rękodzielników z gminy i miasta Krasnystaw oraz z gminy Izbica. – Z tego co przekazali wystawcy wynika, że sprzedały się wszystkie palmy. Dużym powodzeniem cieszyły się również serwetki, stroiki i pisanki, wykonane zarówno w sposób tradycyjny, jak i współczesnymi technikami. Asortyment był tak różnorodny, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie w zależności od gustu, estetyki czy potrzeb – podsumowuje dyrektor GCK w Siennicy Nadolnej Dorota Rybczyńska.

    Przedświąteczne zakupy odbywały się w miłej, rodzinnej atmosferze, choć sceneria na zewnątrz centrum kultury bardziej przypominała Boże Narodzenie niż Wielkanoc.

    Dużym zainteresowaniem cieszyły się również organizowane w ramach kiermaszu warsztaty plastyczne. Prowadziły je panie z Ukrainy, zakwaterowane w gminie Krasnystaw, które pokazywały i uczyły m.in. wykonywania kompozycji kwiatowych oraz dekoracji świątecznych. Dodatkową atrakcją była degustacja tradycyjnych potraw ukraińskich, która pierwotnie nie była planowana. Panie prowadzące zajęcia były wyraźnie zadowolone, że pierogi, sałatka i słodkości smakowały odwiedzającym kiermasz i wystawcom.

Tegoroczna impreza w centrum kultury odbyła się po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią. Organizatorzy wierzą, że na kolejną nie trzeba będzie tak długo czekać.

Data opublikowania: 08:42, 5 kwietnia 2022

Kategorie: Wiadomości