IMG 8668

Na początek salwa z armaty, a potem lot balonem i zabawa z “Gangiem Marcela”. “Przystankiem wakacje” w sobotę 27 sierpnia w gminie Krasnystaw zakończył się cykl wakacyjnych imprez plenerowych. Festyn rozpoczął się “wybuchowo”, bo od salwy armatniej. Przygotowali ją członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej “Regiment Nieczaja”, a lont podpaliła uroczyście wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik.

Potem na plenerowej scenie w Osiedlu Cukrowni w Siennicy Nadolnej prezentowali się członkowie Klubu Solisty i zespół “Melodia”, działający przy Gminnym Centrum Kultury w Krasnymstawie z siedzibą w Siennicy Nadolnej.

Wśród wykonawców był również Kabaret “Czarny salceson”, świętujący swoje 40-lecie. Z okazji jubileuszu satyrycy odbierali życzenia, gratulacje i upominki oraz podziękowania za dotychczasową działalność artystyczną. Kabaret powstał w Siennicy Różanej, ale od kilkudziesięciu lat “Czarny salceson” jest związany z GCK w Siennicy Nadolnej. Kolejnych sukcesów i pomysłów na bawienie publiczności życzyli jubilatom m.in. starosta krasnostawski Andrzej Leńczuk, wójt Edyta Gajowiak-Powroźnik, wiceprzewodnicząca rady gminy Wanda Domańska i dyrektor GCK w Siennicy Nadolnej Dorota Rybczyńska oraz prezes Lokalnej Grupy Działania “Krasnystaw Plus” Feliksa Głowacka.

W części artystycznej wystąpił również duet Mariusz Matera i Dariusz Tokarzewski, a wieczorem zagrał “Gang Marcela”. Chociaż swoje największe sukcesy grupa osiągała jeszcze w minionym wieku, podczas sobotniego festynu z “Gangiem Marcela” bawili się fani w różnym wieku.

“Przystanek wakacje” był także okazją do uhonorowania laureatów konkursu wieńców dożynkowych i rowerowej gry terenowej po gminie Krasnystaw, którzy otrzymali nagrody z rąk posła Krzysztofa Grabczuka i wójt Edyty Gajowiak-Powroźnik. Nagrodę za najładniejszy wieniec odebrało KGW Kolonia Zastawie i Łany, które dzień później wygrało również konkurs powiatowy i we wrześniu weźmie udział w Dożynkach Wojewódzkich w Radawcu. Pozostałe grupy, które zgłosiły swoje propozycje w konkursie gminnym odebrały jednakowe wyróżnienia.

W drugiej edycji rowerowej gry terenowej organizatorzy z GCK otrzymali pięć kompletnych zgłoszeń. Wszystkie wzięły udział w losowaniu nagrody głównej, którą był lot balonem Małopolskiej Hodowli Roślin dla trójki laureatów, wykorzystany od razu podczas sobotniej imprezy.

Przez cały festyn dzieci korzystały z dmuchanych zjeżdżalni i przejażdżek ciuchcią zamojską, a wszyscy goście oglądali pokazy strażaków i rekonstruktorów historycznych oraz odwiedzali stoiska gastronomiczne, a także promujące firmy, instytucje i twórców ludowych.

 

Data opublikowania: 09:32, 29 sierpnia 2022

Kategorie: Wiadomości