“Miriam” wśród klaczy i “Hugo” w klasie ogierów zostali Czempionami Polski podczas Narodowego Młodzieżowego Czempionatu Koni Rasy Małopolskiej.

Tytuły zostały przyznane podczas organizowanej po raz 27. imprezy, która w miniony weekend odbyła się w Stadninie Koni Białka w gminie Krasnystaw. Właścicielem Czempionki Polski Klaczy Młodszych, czyli 2-letniej “Miriam”, jest Aleksander Sokołowski, a Czempion Polski Ogierów Młodszych, którym został roczny “Hugo”, pochodzi z hodowli Aleksandry Ciszewskiej. “Miriam” została również wybrana Najlepszym Koniem Pokazu “Best in Show”.

Podczas dwudniowej imprezy w Białce zostało zaprezentowanych ponad 60 koni, które były oceniane w sześciu kategoriach. W klasie ogierów rocznych, poza “Hugo”, na podium znalazły się – “Jod” Bogusława Dąbrowskiego i “Bhutan” Aleksandra Sokołowskiego. W klasie klaczy rocznych pierwsze miejsce zajęła “Humasah” Diany Zuber-Krzywonos, drugie – “Kamena” Jarosława Jelenia, a trzecie – “Dżakarta” Piotra Denkiewicza.

W klasie ogierów dwuletnich na pierwszą nagrodę zasłużył “Ronaldo” Pawła Pochronia, na drugą – “Polikar” Mariusza Kijka, a na trzecią – “Duke of Gold” Diany Zuber-Krzywonos. Spośród klaczy dwuletnich najlepiej wypadła “Miriam”, a za nią uplasowały się – “Hativia” Diany Zuber-Krzywonos i “Elmira” Krzysztofa Gołębiewskiego. Wśród ogierów starszych pierwszą nagrodę zdobył “Lord Darius” Karoliny Szczepanek, drugą – “Alwaro” Pawła Pochronia, a trzecią – “Jenerał” Mieczysława Solarza. W klasie klaczy starszych najwyższe oceny zdobyły kolejno – “Hilvana” Diany Zuber-Krzywonos, “Marbella” Mariusza Kijka i “Plaza” Tomasza Starzykowskiego.

Honorowymi patronami dwudniowej imprezy byli: minister rolnictwa i rozwoju wsi, marszałek województwa lubelskiego, starosta powiatu krasnostawskiego i wójt gminy Krasnystaw Wojciech Kowalczyk, który był wśród wręczających trofea dla najlepszych hodowców.

27. Narodowy Młodzieżowy Czempionat Koni Rasy Małopolskiej zorganizowały: Polski Związek Hodowców Koni, Lubelski Związek Hodowców Koni, Polski Związek Hodowców Koni Małopolskich i Ludowy Klub Sportowy w Białce oraz partner wydarzenia, którym była Małopolska Hodowla Roślin Stadnina Koni Białka.

Data opublikowania: 08:14, 19 czerwca 2024

Kategorie: Aktualności