herbugk

Nowa droga w Siennicy Nadolnej zostanie wybudowana. Wprawdzie koszty będą większe niż pierwotnie zakładano, ale podczas sesji we wtorek 31 maja Rada Gminy Krasnystaw zwiększyła środki na tę inwestycję, a to pozwoli rozstrzygnąć przetarg i podpisać umowę z wykonawcą robót.

  

   – O realizację tego zadania starało się 7 firm, ale najtańsza oferta była wyższa od wcześniej zakładanej o 171 tysięcy złotych. Właśnie o taką kwotę radni zwiększyli środki na inwestycję, która będzie współfinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – tłumaczy wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik.

 

   Ostatecznie nowy odcinek drogi w Siennicy Nadolnej będzie kosztować ponad 990 tysięcy złotych, z czego 393 tysiące złotych będzie stanowić dotacja z RFRD.

 

   Pieniądze te zostaną wykorzystane na budowę około 700 metrów drogi, która do tej pory doraźnie była częściowo utwardzana różnymi materiałami. Teraz drogowcy wykonają podbudowę i położą asfaltową nawierzchnię. Wszystkie prace mają zostać wykonane w ciągu czterech miesięcy od podpisania umowy.

 

   Podczas wtorkowej sesji Rada Gminy Krasnystaw zgodziła się również na przekazanie 200 tysięcy złotych na zakup nowego samochodu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Krupem. Podobne środki jednostka ma przyznane z budżetu państwa, a 18 tysięcy złotych druhowie zabezpieczą we własnym zakresie.

 

   W kończącym się przetargu na dostawę pojazdu wpłynęła tylko jedna oferta. Decyzja rady gminy pozwoli na popisanie umowy, zgodnie z którą lekki samochód ratowniczo-gaśniczy ma się pojawić w OSP Krupe w ciągu pięciu miesięcy.

Data opublikowania: 10:35, 1 czerwca 2022

Kategorie: Wiadomości