Najładniejszy w powiecie krasnostawskim winiec dożynkowy uwiło w tym roku Koło Gospodyń Wiejskich “Sami Swoi” z miejscowości Kolonia Zastawie i Łany w gminie Krasnystaw.

   To ta kompozycja wygrała konkurs podczas Dożynek Powiatu Krasnostawskiego i w nagrodę weźmie udział w konkursie wojewódzkim. Podczas powiatowego święta plonów, które odbyło się w niedzielę 28 sierpnia w Łopienniku Górnym, KGW “Sami Swoi” otrzymało również nagrodę za stoisko. Goście mogli na nim znaleźć m.in. potrawy regionalne, ciasta, soki, przeciery owocowo-ziołowe, smalec i wiele innych smakołyków.

   Niedzielne dożynki powiatowe były również okazją do podsumowania konkursu “Gospodynie najlepsze w gminie”, organizowanego przez redakcję “Nowego Tygodnia”. W tym przypadku członkinie koła, któremu przewodniczy Anna Zaj, zostały uhonorowane nagrodą specjalną, którą jest wycieczka do Brukseli, ufundowana przez posłankę Parlamentu Europejskiego Beatę Mazurek.

   Oprócz “Samych Swoich” Gminę Krasnystaw na Dożynkach Powiatu Krasnostawskiego reprezentowały m.in. wójt Edyta Gajowiak-Powroźnik i dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej Dorota Rybczyńska oraz kapela “Cukrowniacy”, która wystąpiła w części artystycznej święta plonów.

   Najładniejszy wieniec dożynkowy w województwie lubelskim zostanie wybrany podczas dożynek w Radawcu, które odbędą się 11 września.

Data opublikowania: 12:54, 29 sierpnia 2022

Kategorie: Wiadomości