MG 2336

  Dzięki wsparciu z budżetu państwa Gmina Krasnystaw przebuduje drogi w osiedlu Cukrowni w Siennicy Nadolnej. Umowa z wykonawcą robót jest już podpisana, a cała inwestycja ma być zrealizowana do 9 września przyszłego roku.

    Pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg zostaną wykorzystane na gruntowną przebudowę dwóch odcinków dróg, wybudowanych w latach 70. minionego wieku, prowadzących m.in. do kilku bloków, w których mieszka około 600 mieszkańców, do centrum kultury, ośrodka zdrowia i sklepów w Siennicy Nadolnej.

    Prace będą prowadzone na odcinkach o łącznej długości około 650 metrów, gdzie trzeba wykonać podbudowę i nową nawierzchnię z kostki, a także wybudować kanał technologiczny i oświetlenie.

   Wszystko będzie kosztować ponad 1 milion 800 tysięcy złotych, z czego połowa to środki z RFRD. Korzystając z tego samego źródła w przyszłym roku Gmina Krasnystaw planuje przebudowę prawie 700 metrów drogi w sołectwie Kasjan, sąsiadującym z Osiedlem Cukrowni. Kosztorysową wartość tej inwestycji szacuje się na około 800 tysięcy złotych. Wniosek o przyznanie dotacji czeka jeszcze na rozpatrzenie.

 

 

(fot. Lubelski Urząd Wojewódzki)

Data opublikowania: 13:41, 10 grudnia 2021

Kategorie: Wiadomości