Ochotnicza Straż Pożarna w Siennicy Nadolnej w gminie Krasnystaw ma ciężki samochód bojowy MAN. Pojazd wyprodukowany w 2006 roku, został w tym tygodniu przekazany przez jednostkę Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie.

     To efekt naszej współpracy z PSP, którą kilka miesięcy temu wsparliśmy finansowo w zakupie nowego samochodu. W zamian otrzymaliśmy pojazd, który nie jest nowy, bo 17-letni, ale bardzo dobrze wyposażony m.in. w zbiornik na wodę o pojemności 5000 litrów. W OSP w Siennicy Nadolnej zastąpi on średni samochód MAGIRUS DEUTZ z 1983 roku, który może być wykorzystywany jeszcze przez wiele lat, dlatego chcemy go przekazać zaprzyjaźnionej jednostce samorządowej z Ukrainy – mówi wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik.

    Samochód z PSP w Krasnymstawie przekazał komendant powiatowy starszy brygadier Dariusz Pylak, a odebrał prezes OSP w Siennicy Nadolnej Janusz Tokarski. Świadkami wydarzenia byli m.in. senator Józef Zając, wicewojewoda lubelski Bolesław Gzik, Prorektor do spraw Studenckich Państwowej Akademii Nauk Stosowanych Beata Fałda oraz proboszcz parafii w Siennicy Nadolnej ksiądz Andrzej Kowalczyk i były proboszcz ksiądz Franciszek Kamiński.

Data opublikowania: 10:55, 14 września 2023

Kategorie: Wiadomości