zbiorka

Stowarzyszenie Wspólnie dla Gminy Krasnystaw wraz z Gminą Krasnystaw prowadzi zbiórkę żywności oraz innych środków niezbędnych dla mieszkańców Ukrainy oraz uchodźców.

Najbardziej potrzebne są: 

ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: konserwy, cukier (najlepiej w saszetkach bądź w kostkach), makarony, olej, mąka, sól, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach. KOSMETYKI I CHEMIA:żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci raczej w rozmiarach 3-4-5, płyny do prania, płyny do mycia naczyń. ŚRODKI OPATRUNKOWE I LEKI:bandaże zwykłe i elastyczne, opaski uciskowe, gazy jałowe i opatrunkowe, plastry zwykłe i z opatrunkiem, rękawiczki jednorazowe, woda utleniona, spirytus salicylowy, tabletki przeciwbólowe, koce termiczne, pęsety sterylne, wata, nożyczki do opatrunków, apteczki pierwszej pomocy, kompresy jałowe, ampułki soli fizjologicznej, chusty opatrunkowe sterylne.

ORAZ: materace, śpiwory, koce, poduszki, rękawiczki robocze (w dużych ilościach), naczynia jednorazowe. Dary można przynosić do:

Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasnymstawie, ul. M. Konopnickiej 4 (poniedziałek – piątek w godz. 7.00-15.00)
Gminnego Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej (punkt zbiorczy), w godzinach od 8-18, lub do remiz, czy świetlic w każdym sołectwie w godzinach uzgodnionych z sołtysami.  

 

Natomiast wpłaty pieniężne na pomoc Ukrainie można kierować na konto Stowarzyszenia Wspólnie dla Gminy Krasnystaw:

07 8200 0008 2001 0024 9858 0005 z dopiskiem „DLA UKRAINY”.

W przypadku wpłat zagranicznych proszę posługiwac się Kod SWIFT: „POLUPLPR”

 

Pozyskane środki pomogą w zakupie rzeczy potrzebnych dla osób, które będą przydzielone do obiektów położonych  na terenie naszej gminy. Będą one przeznaczone w pierwszej kolejności m.in. na zakup żywności, materiałów opatrunkowych oraz zabezpieczenie innych priorytetowych potrzeb.

 

Telefony kontaktowe:

GOPS 82 576 65 93
Zarządzanie kryzysowe – 881 212 545

Data opublikowania: 13:58, 28 lutego 2022

Kategorie: Wiadomości