Młodsza reprezentacja Zespołu nr 3 w Krasnymstawie zajęła drugie miejsce w 14. edycji Ligi Mistrzów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

    Tym samym powtórzyła sukces swoich starszych kolegów z poprzednich zawodów tej rangi, które ostatni raz przed pandemią odbyły się w 2020 roku. W tegorocznych zmaganiach, organizowanych w Jesionowie i Dolicach w Zachodniopomorskim, wzięło udział 8 najlepszych drużyn z województw: opolskiego, zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego, lubuskiego, podkarpackiego, mazowieckiego, pomorskiego i lubelskiego. Byli w tej grupie m.in. aktualni medaliści Mistrzostw Polski z 2022 roku i piąty zespół Europejskiego Turnieju Edukacji Drogowej (ETEC).

    Uczestnicy Ligi Mistrzów rozpoczęli rywalizację od Turnieju Ogólnopolskiego „Bezpieczni rowerzyści”, w którym młodsza reprezentacja Zespołu nr 3 w Krasnymstawie zajęła drużynowo drugie miejsce, a Bartosz Dziedzic uplasował się na drugiej pozycji w klasyfikacji indywidualnej. Starsza drużyna z popularnej „trójki” ukończyła tę rywalizację na szóstym miejscu, a Karol Dziedzic także był szósty w klasyfikacji indywidualnej.

    W drugiej części zawodów młodzież wzięła udział w Turnieju „Bezpieczni na drodze”, który składał się z trzech konkurencji. Były to jazda po rowerowym torze przeszkód, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz rozwiązywanie testów ze znajomości przepisów ruchu drogowego i skrzyżowań. – Rywalizacja była bardzo zacięta i stała na bardzo wysokim poziomie, a o ostatecznej klasyfikacji decydowały pojedyncze punkty. Nasza młodsza reprezentacja ponownie zajęła drugie miejsce, a starsi uczniowie uplasowali się na siódmej pozycji. Indywidualnie Kamil Ołówka był czwarty, a Bartosz Dziedzic piąty – relacjonuje opiekun obydwu drużyn Paweł Haładyj.

    Po dwóch dniach zmagań okazało się, że drugie miejsce zajęła młodsza reprezentacja Zespołu nr 3 w Krasnymstawie w składzie Kinga Świdnik, Wiktoria Antoniak, Bartosz Dziedzic i Kamil Ołówka. Indywidualnie tuż za podium, bo na czwartej pozycji, został sklasyfikowany Kamil Ołówka, a piąte miejsce zajął Bartosz Dziedzic. – Warto podkreślić, że w młodszej grupie troje zawodników startowało w turnieju BRD po raz pierwszy i od razu z takim sukcesem – dodaje Paweł Haładyj.

    Starsza drużyna „trójki” ostatecznie zajęła siódme miejsce, a wywalczyli je Oliwia Mazurek, Antonina Witko i Karol Dziedzic.

    Wyjazd na zawody Ligi Mistrzów do województwa zachodniopomorskiego zorganizowała Gmina Krasnystaw.

Data opublikowania: 07:55, 15 marca 2023

Kategorie: Wiadomości