Jeśli potrzebujesz przyjaciela i lubisz zwierzęta – zaadoptuj bezdomne zwierzę z terenu Gminy Krasnystaw.

Z roku na rok wzrasta liczba zabłąkanych lub porzuconych przez właścicieli psów i kotów na terenie naszej gminy. Te, którym nie uda się znaleźć nowego domu trafią do schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Dlatego też zwracamy się z prośbą do mieszkańców, noszących się z zamiarem zakupu psa lub kota, o rozważenie możliwości przygarnięcia bezdomnego zwierzaka.

Pierwszym „przystankiem” dla bezdomnego zwierzęcia odłowionego na terenie naszej gminy  jest lecznica weterynaryjna świadcząca na zlecenie gminy kompleksowe usługi weterynaryjne na rzecz zwierząt bezdomnych. W tym miejscu zwierzę otrzymuje niezbędne leczenie
i opiekę według potrzeb.

W 2024 roku kompleksowe usługi weterynaryjne dla bezdomnych zwierząt z obszaru gminy świadczy: Przychodnia Weterynaryjna „ADVET” ul. Okrzei 82, 22-300 Krasnystaw.

Drugim „przystankiem” dla bezdomnego pieska, któremu nie odnalazł się właściciel i którego nikt nie adoptował z lecznicy weterynaryjnej jest schronisko dla zwierząt. To tam, często na wiele lat,  trafiają psy „niczyje”. Ich los bywa smutny. Tęsknią do ludzi. Mogą dać wiele miłości. Trzeba tylko wyciągnąć rękę. Podziel się sercem!

Psy bezdomne pochodzące z terenu Gminy Krasnystaw trafiają do schroniska dla zwierząt w Zamościu.

 W sprawie adopcji zwierząt można kontaktować się osobiście lub telefonicznie z:

  • Przychodnią Weterynaryjną „ADVET” ul. Okrzei 82, 22-300 Krasnystaw,
    508 371 987 oraz na stronie facebook – dostępnej pod linkiem TUTAJ (gdzie znajdują się aktualne ogłoszenia zwierząt poszukujących domu)
  • Schroniskiem dla bezdomnych zwierząt ul. Braterstwa Broni 161, 22-400 Zamość,
    tel. 84 641 12 86

Zachęcamy do adopcji bezdomnych zwierząt – pomagając dajesz im dom.

Data opublikowania: 13:05, 5 lipca 2024

Kategorie: Pomoc Udzielona Zwierzętom