Obchody 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości w Małochwieju Małym

mm 11.11 9W dniu 11 listopada  2017 r. w  pięknie przystrojonej  w  kolory bieli i czerwieni sali  widowiskowej Wiejskiego Domu Kultury  w Małochwieju Małym odbyła się wieczornica    pn „Polskie drogi do wolności”, w której wzięło udział 50 mieszkańców wsi. Na program wieczornicy złożyły się: odśpiewanie hymnu państwowego, wystąpienie okolicznościowe dotyczące dnia niepodległości, które wygłosiła prezes Stowarzyszenia.

Czytaj więcej...

Wieczór patriotyczny w WDK w Siennicy Nadolnej

SN1111711 listopada  w Wiejskim Domu Kultury w Siennicy Nadolnej odbył się wieczór patriotyczny. W spotkaniu uczestniczyli: Przewodniczący Rady Gminy - Mirosław Berbeć, Sekretarz Gminy – Edyta Gajowiak- Powroźnik, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych - Leszek Szeniak, Radna Rady Gminy – Agnieszka Figlarska, Ks. Zbigniew Kulik, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury -  Dorota Rybczyńska oraz mieszkańcy wsi.

Czytaj więcej...

Zawodniczki Szkoły Podstawowej nr 3 w Krasnymstawie awansowały na zawody rejonowe w pływaniu

zawody01Dnia 09.11.2017 roku na krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie odbyły się zorganizowane przez Szkolny Związek Sportowy powiatowe zawody w pływaniu sztafetowym i indywidualnym. Do rywalizacji przystąpili zawodnicy
i zawodniczki ze szkoły podstawowej nr 1,3,4,5 w Krasnymstawie oraz Gorzkowa, Fajsławic  Izbicy, którzy walczyli o awans do zawodów rejonowych.

Czytaj więcej...

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Chełmie informuje

poniedziałek, 30 października 2017 r.

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Chełmie informuje, że zgodnie z Decyzją Nr 67/MON Ministra Obrony Narodowej z dn. 13 października 2017r.
organizowany jest nabór kandydatów ze środowiska cywilnego na 9-miesięczne szkolenie na potrzeby jednostek Wojsk Obrony Terytorialnej w Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu. Wnioski należy składać do Dyrektora Departamentu Kadr za pośrednictwem Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Chełmie w terminie do 15 listopada 2017r.

Czytaj więcej...

Noc Poetów w WDKiT w Widniówce

„I chociaż przez ten czas spadło jeszcze cholernie dużo deszczu, ja widzę tylko samo słońce…”        


Mariusz Kargul fragm. „Prawie poemat prozą”

Czytaj więcej...

                   


Województwo Lubelskie                  

Gmina Krasnystaw 2014
Download Joomla Templates
stat4u stat4u