Gminne Złote Gody

wtorek, 2 lutego 2016 r.

Miło nam poinformować, że 1 lutego br. w Urzędzie Gminy Krasnystaw 50-lecie pożycia małżeńskiego świętowało 7 par: Jan i Marianna Chomikowie, Józef i Lidia Grzesiakowie, Jan i Czesława Korczyńscy, Zdzisław i Antonina Kwaśniewscy, Jan i Marianna Podolakowie, Zdzisław i Rena Szczupakowie oraz Jan i Teresa Wronowie.

Czytaj więcej...

Zwrot podatku akcyzowego w 2016 r

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

informuje:
Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT


• w terminie od 1 lutego 2016 r. do b. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2015 r. do 31 stycznia 2016 r.,

Czytaj więcej...

Mali odkrywcy w PWSZ w Chełmie

poniedziałek, 25 stycznia 2016r.

20 stycznia 2016 roku uczniowie klasy IIa edukacji wczesnoszkolnej SP w Siennicy Nadolnej wraz z wychowawczynią panią Elżbietą Kasperek i panią Beatą Frącek odwiedzili Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Chełmie. Wizyta była możliwa dzięki zaproszeniu, jakie otrzymały dzieci od pracowników naukowych uczelni, pani Beaty Kucharskiej i pani Elżbiety Miterki.

Czytaj więcej...

International Kindergarten w Gminnym Przedszkolu im. Jana Brzechwy w Siennicy Nadolnej

wtorek, 26 stycznia 2016 r.

International Kindergarten to innowacyjny, międzynarodowy projekt edukacyjny AIESEC Polska skierowany do przedszkoli we wszystkich większych miastach na terenie całej Polski, tym bardziej cieszy fakt, że udało nam się gościć w naszym gminnym przedszkolu wolontariuszy Międzynarodowej Organizacji Studenckiej.

Czytaj więcej...

Zaproszenie na XIII sesję VII kadencji Rady Gminy Krasnystaw

Przewodniczący                                                                               Krasnystaw, 20.01.2016 r.
Rady Gminy Krasnystaw

Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 28 stycznia 2016 r. o godz. 11:00 zwołuję XIII sesję VII kadencji Rady Gminy Krasnystaw, która odbędzie się w sali posiedzeń Urzędu Gminy Krasnystaw ( pokój Nr 203 II piętro), ul. Marii Konopnickiej 4.

Czytaj więcej...

Gmina Krasnystaw zajmuje 14 miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Powiatów i Gmin 2015

wtorek, 26 stycznia 2016 r.

Związek Powiatów Polskich ogłosił najnowszy ranking powiatów i gmin za rok 2015. Gmina Krasnystaw w kategorii gmin wiejskich plasuje się na 14 pozycji uzyskując 8940 punktów.

Czytaj więcej...

Małochwiejskie kolędowanie

wtorek, 19 stycznia 2016 r.

W niedzielne popołudnie 17 stycznia 2016 r. mieszkańcy Małochwieja Małego i Małochwieja Dużego spotkali się na rodzinnym kolędowaniu w sali remizy OSP Małochwiej Duży. Spotkanie zorganizowano we współpracy KGW, „Klubu Seniora”, OSP oraz Zespołu Nr 4 w Małochwieju Dużym. W spotkaniu uczestniczyli m.in. sekretarz gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik, radny Wiesław Nowicki, dyrektor szkoły Wiesław Bojarczuk, prezes stowarzyszenia „Rodzinne Gniazdo” Maria Kowalczyk, kom. M-G OSP dh Leszek Waręcki, sołtysi oraz mieszkańcy obu wsi.

Czytaj więcej...

Życzenia dla babci i dziadka

poniedziałek, 25 stycznia 2016 r.


Życzenia, wiersze, piosenki i uśmiechy podarowali swoim Babciom i Dziadkom najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Siennicy Nadolnej z okazji ich święta.
22 stycznia odbyła się w szkole w wyjątkowa uroczystość. Na zaproszenie uczniów klas I - III do szkoły przybyli Dziadkowie, by w serdecznej atmosferze wysłuchać gorących życzeń, obejrzeć występy i wspólnie pobawić się ze swoimi wnuczętami.

Czytaj więcej...

Warsztaty „Dbajmy o zdrowie i urodę”

czwartek, 14 stycznia 2016 r.

Dnia 12 stycznia br. kobiety z kół gospodyń wiejskich gminy Krasnystaw spotkały się w Gminnym Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej na warsztatach organizowanych przez Regionalny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych oraz Medyczne Studium Zawodowe w Chełmie. Tematem warsztatów była dbałość o zdrowie i urodę. Warsztaty poprowadzili wykładowcy i słuchacze Medycznego Studium Zawodowego w Chełmie. Można było skorzystać z zabiegów w postaci masaży zdrowotnych, kosmetycznych oraz zapoznać się z propozycją ćwiczeń poprawiających ogólną kondycję zdrowotną.

Czytaj więcej...

                   


Województwo Lubelskie                  

Gmina Krasnystaw 2014
Download Joomla Templates
stat4u stat4u