Festiwal „Smaki Jesieni”

smakijesieni 1015 października 2016 roku w Żółkiewce odbył się Festiwal „Smaki Jesieni” połączon z Jubileuszem 150 – lecia KGW zorganizowany przez Lokalną Grupę działania Krasnystaw „PLUS”. Była to okazja do rywalizacji kulinarnej, jak również uhonorowania długoletnich działaczek na rzecz KGW. Dyplomy uznania z gminy Krasnystaw otrzymały panie: Czesława  Smerdel – Małochwiej Mały, Halina Marucha – Małochwiej Duży, Janina Wiechnik – Krupe, Marianna Podolak – Wincentów.   

    Gminę Krasnystaw podczas Festiwalu reprezentowali: Edyta Gajowiak – Powroźnik – Sekretarz Gminy, Leszek Szeniak – Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Rady Gminy, Dorota Rybczyńska – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej oraz ponad 50 – cio osobowa delegacja KGW z terenu Gminy Krasnystaw.   

   W trakcie Festiwalu rozstrzygnięty  został  Konkurs na „Super Gospodynie” organizowany przez Super Tydzień Chełmski. KGW z Bzitego znalazło się w finałowej dziesiątce, zajmując IV miejsce, otrzymało talon na promocyjny roll -up.

   Potrawy regionalne do poczęstunku przygotowało  KGW Zakręcie. Były pierogi, pstrąg nadziewany, klops nadziewany, rogaliki i inne pyszności (wszystko bardzo smaczne, pięknie podane i udekorowane).

  W Konkursie na „Ciasta i nalewki z owoców jesieni” I miejsce za nalewkę zajęło KGW z Krynicy, II miejsce przypadło KGW z Jaślikowa.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Podczas  imprezy na scenie odbywały się występy artystyczne, wystąpili m.in. Hetmańscy Sarmaci, Kapela z Gorzkowa i Kapela Cukrowniacy.


                   


Województwo Lubelskie                  

Gmina Krasnystaw 2018
Download Joomla Templates
stat4u stat4u