Noc Poetów w Wiejskim Domu Kultury i Turystyki w Widniówce

noc poetow 02W dniu 5 listopada 2016 roku  w  Wiejskim Domu Kultury i Turystyki w Widniówce odbyła się kolejna odsłona spotkań twórców,  ludzi posługujących się piórem  p.n  „ Noc Poetów „.
Impreza ta jest kontynuacją  Pickwicku  Literackiego wymyślonego przez Mariusza Kargula,  który odbył się na Zamku w Krupem, a miał być powrotem krasnostawskiego środowiska twórców do tradycji spotkań w  inspirujących i pięknych miejscach.

Tegoroczne spotkanie poświęcone było właśnie pamięci przedwcześnie zmarłego Mariusza Kargula, animatora kultury, poety,  prozaika, publicysty, eseisty, propagatora twórczości  krasnostawskiego poety Stanisława Bojarczuka, moderatora wielu imprez literackich na terenie miasta, gminy, powiatu krasnostawskiego oraz pomysłodawcy tegoż spotkania.

Organizatorami  spotkania byli: Gminne Centrum Kultury w Krasnymstawie z/s w Siennicy Nadolnej oraz P. Marzena Podkościelna i Konrad Grochecki.
Uczestnicy to członkowie  Klubów i Grup Literackich z Krasnegostawu, Chełma, Lublina, Zamościa i  innych miejscowości  Województwa Lubelskiego  oraz twórcy  niezrzeszeni.

Wśród zaproszonych  gości obecni byli przedstawiciele samorządów gminy i powiatu:
w imieniu Pana Starosty - P. Ewelina Rudy, P. Edyta Gajowiak – Powroźnik - Sekretarz Gminy Krasnystaw, P. Ewelina Janowczyk - Kierownik Referatu Oświaty i Obsługi  Interesantów Urzędu Gminy Krasnystaw,  P. Marta Gawron - Sołtys Widniówki oraz przedstawicielka KGW Widniówka.

W programie znalazły się wspomnienia o Mariuszu Kargulu, jego poezja i recitale:
młodej poetki i instrumentalistki Dominiki Dąbrowskiej z Małochwieja Dużego oraz chełmskiego Barda Marka Miszczuka.

Pobliski  las, drewniana chata i jej klimatyczne  wnętrze  sprzyjały rozmowom, wspomnieniom, oraz oczywiście królującej poezji.

Gmina Krasnystaw 2014