Stypendysta w Zespole Szkół Nr 3 w Krasnymstawie

W piątek, 9 grudnia na scenie Centrum Spotkań Kultury w Lublinie odbyło się wręczenie stypendiów Zarządu Województwa Lubelskiego. Wicemarszałek Krzysztof Grabczuk wspomagany przez radnego Henryka Dudziaka oraz dyrektorów Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu rozdali łącznie ponad 762 certyfikaty stypendialne w ramach dwóch programów realizowanych w roku szkolnym 2016/2017.

   Wśród nagrodzonych w programie stypendialnym "Lubelskie wspiera uzdolnionych 2016-2017" znalazł się uczeń II klasy Gimnazjum nr 3 w Krasnymstawie Jakub Gadomski.

    Uczeń w bieżącym roku szkolnym uzyska wsparcie finansowe na dalszy rozwój edukacyjny w wysokości 400 zł miesięcznie. Łącznie z tego programu skorzysta 530 stypendystów.

   Nie często zdarza się występować na takiej scenie i otrzymywać oklaski od wypełnionej po brzegi sali koncertowej. Z pewnością wydarzenie to było przeżyciem dla wielu odbierających certyfikaty uczniów, ich rodziców i nauczycieli.

   Nie brakowało pamiątkowych zdjęć, gratulacji, a i także doznań artystycznych za sprawą występu uczniów Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Henryczki" z Bychawy.

  Po zakończeniu uroczystości można było skorzystać z przygotowanego poczęstunku.

Krzysztof Błaszczak


                   


Województwo Lubelskie                  

Gmina Krasnystaw 2018
Download Joomla Templates
stat4u stat4u