X Powiatowy Konkurs Recytatorski o „Grudniowy Laur”

W dniu 14 grudnia br. w Gminnym Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej odbyła się X edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego o „Grudniowy Laur”.

Po wysłuchaniu 19 finalistów Konkursu jury w składzie: p. Janina Młynek, p.Stanisław Kliszcz i p.Zbigniew Wolanin postanowiło nagrodzić i wyróżnić recytatorów.

W najmłodszej kategorii wiekowej uczniów klas I - III szkół podstawowych wśród recytatorów "Laur" zdobyła Zuzanna Wróbel ze Szkoły Podstawowej w Jaślikowie, której opiekunem jest p. Beata Gawron.

"Grudniowy Laur" w kategorii uczniów starszych klas szkoły podstawowej trafił do Filipa Krzysztofiaka ze Szkoły Podstawowej w Siennicy Nadolnej, który do konkursu przygotowywał się pod kierunkiem p. Bożeny Mitury.

Wyróżnienia otrzymała Aleksandra Piechowska ze Szkoły Podstawowej w Jaślikowie (opiekun p. Małgorzata Lisowska) i Kacper Chemicz ze Szkoły Podstawowej w Siennicy Nadolnej (opiekun  p. Bożena Mitura).

Wśród gimnazjalistów wyróżnienie otrzymała Oliwia Panas z Gimnazjum w Krupem przygotowana przez p. Monikę Głowacką.

W kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych laureatem nagrody głównej została Julia Gleń  z I LO w Krasnymstawie (opiekun p. Dorota Matysiak), a wyróżnienia otrzymały uczennice I LO w Krasnymstawie Weronika Tomaszewska i Agnieszka Górna przygotowane prze p. Annę Kosmowską.

Gmina Krasnystaw 2014