I N F O R M A C J A - Inspekcja weterynaryjna

poniedziałek, 9 stycznia 2017 r.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Krasnymstawie zawiadamia, że od lutego 2017r. na terenie Gminy Krasnystaw rozpoczną się badania monitoringowe zwierząt gospodarskich w z związku z chorobami zakaźnymi występującymi u hodowanych zwierząt. Monitoring choroby Aujeszkiego zostanie przeprowadzony we wszystkich miejscowościach gminy Krasnystaw. Bydło zostanie przebadane w miejscowościach: Małochwiej Duży, Małochwiej Mały, Zażółkiew, Niemienice.
Ponadto informuję, że w Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016r. ( Dz. U. z 2016r., poz.2091) w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków wprowadzono między innymi obowiązek zgłaszania do powiatowego lekarza weterynarii miejsc w których utrzymywany jest drób. Druk zgłoszenia dostępny jest na stronie internetowej urzędu Gminy Krasnystaw lub u sołtysów wsi. Zgłoszenia można składać osobiście, za pośrednictwem poczty adres: Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Krasnymstawie, ul. Piłsudskiego 60a, 22-300 Krasnystaw lub na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , bądź telefonicznie - tel.(082) 576 31 59.

I N S P E K C J A  W E T E R Y N A R Y J N A

Gmina Krasnystaw 2014